Zimsko kolo ekipnog natjecanja iz matematike MatLiga

Autor: Željka Korlević, 8. 12. 2018.

U srijedu 05.12.2018. u Srednjoj školi Marka Marulića Slatina održano je drugo, zimsko kolo ekipnog natjecanja iz matematike MatLiga.
Sudjelovale su tri ekipe: ekipa prvih razreda u sastavu: Elena Bičanić i Ivona Bosec, ekipa trećih razreda u sastavu: Boris Boronjek i Robert Orlić, te četveročlana ekipa od dva člana iz prvih razreda: Niko Rastija i Domagoj Stubičar, te po jednog člana iz trećeg: Lorena Lončarević i četvrtog razreda: Benjamin Hankić.

Obje dvočlane ekipe ostvarile su najbolje rezultate u svojim skupinama, dok je četveročlana ekipa zauzela 12. mjesto ali sa mnogo većim brojem bodova nego u prvom kolu.

U ukupnom poretku ekipa prvih razreda je na 1. mjestu, ekipa trećih razreda na 2., a četveročlana ekipa na 13.

Do kraja ove nastavne godine i do konačnih rezultata održavaju se još dva kola natjecanja.

Zadatke i liste sa rezultatima možete pogledati na http://matzelcic.com.hr/mat-liga/2018-2019/   .

Nakon samostalnog pretraživanja  informacija u digitalnom okružju i usporedbe podrijetla riječi, učenici 1. a prikazali su sintagmu „Sretan Božić” na nekim od njima „najdojmljivijim” jezicima (švedskom, danskom, nizozemskom, rumunjskom, iranskom, armenskom i dr. jezicima). Mentorica učenicima bila je profesorica Željka Orban.

Kalendar za 2019./2020.

Srednja škola Marka Marulića Slatina / Trg Ruđera Boškovića 16, HR-33520 Slatina / ss-mmarulica-slatina.skole.hr / ured@ss-mmarulica-slatina.skole.hr