Likovni rad učenice Antee Rap''400 000 kilometara solidarnosti'' među najboljima

Autor: Silvija Štimac, 11. 12. 2018.

U srijedu, 5. prosinca 2018. povodom Međunarodnog dana volontera otvorena je izložba ''Volontiram – Mijenjam svijet'' u Muzeju suvremene umjetnosti u Zagrebu. Izložba je nastala kao rezultat likovnog natječaja Hrvatskog Crvenog Križa za učenike osnovnih i srednjih škola povodom obilježavanja 140 godina postojanja i djelovanja HCK, a u suradnji s Muzejom suvremene umjetnosti i Agencijom za odgoj i obrazovanje.

Našu je školu i školski volonterski klub ''Carpe Diem'' predstavila talentirana učenica 4.b gimnazije Antea Rap, čiji se likovni rad ''400 000 kilometara solidarnosti'' našao među najboljima u konkurenciji 512 pristiglih radova te je prigodno izložen.

Antea je prisustvovala otvorenju izložbe i prigodnom druženju u Muzeju suvremene umjetnosti. Čestitamo Antei na velikom uspjehu i nadamo se da će i dalje predstavljati volonterska načela i vrijednosti kroz svoj likovni talent.

Nakon samostalnog pretraživanja  informacija u digitalnom okružju i usporedbe podrijetla riječi, učenici 1. a prikazali su sintagmu „Sretan Božić” na nekim od njima „najdojmljivijim” jezicima (švedskom, danskom, nizozemskom, rumunjskom, iranskom, armenskom i dr. jezicima). Mentorica učenicima bila je profesorica Željka Orban.

Kalendar za 2019./2020.

Srednja škola Marka Marulića Slatina / Trg Ruđera Boškovića 16, HR-33520 Slatina / ss-mmarulica-slatina.skole.hr / ured@ss-mmarulica-slatina.skole.hr