Prvi dan škole - 07. rujna 2020. godine

Autor: IGOR VALIDŽIĆ, 4. 9. 2020.

Prvi dan škole 07. rujna 2020. godine

• Nastava u prijepodnevnoj smjeni započinje u 07:30 sati, a u poslijepodnevnoj smjeni u 14:00 sati.
  • Nastavni sat traje 40 minuta.
  • U prvu smjenu dolaze učenici 1., 2., 3. i 4. razreda gimnazije i učenici 1., 2., 3. i 4. razreda ekonomije.
  • U drugu smjenu dolaze učenici 1., 2., 3. i 4. razreda tehničar za elektroniku i elektrotehničar i učenici 1., 2., 3. i 4. razreda agroturistički tehničar i agrotehničar.
  • Učenici dolaze u školu sa svojim maskama, a u školi će dobiti dvije perive maske.
  • Učenici se okupljaju ispred škole gdje ih kod klupa čekaju razrednici.
  • Svi učenici nakon dezinfekcije i stavljanja maski u pratnji razrednika odlaze u svoje učionice.

Nakon samostalnog pretraživanja  informacija u digitalnom okružju i usporedbe podrijetla riječi, učenici 1. a prikazali su sintagmu „Sretan Božić” na nekim od njima „najdojmljivijim” jezicima (švedskom, danskom, nizozemskom, rumunjskom, iranskom, armenskom i dr. jezicima). Mentorica učenicima bila je profesorica Željka Orban.

Kalendar za 2019./2020.

Srednja škola Marka Marulića Slatina / Trg Ruđera Boškovića 16, HR-33520 Slatina / ss-mmarulica-slatina.skole.hr / ured@ss-mmarulica-slatina.skole.hr