Terenska nastava- Geo info centar, Dravska priča, Pustara Višnjica

Autor: Sandra Bošnjak, 13. 5. 2022.

Učenici 2. Razreda ekonomske škole posjetili su 10.5.2022. Geo info centar u Voćinu. To je bila početna točka za upoznavanje sa Geoparkom Papuk, kroz multimedijalni i interaktivni postav. Papuk je geopark pod zaštitom UNESCOA-a još od 2007. godine i član Svjetske mreže geoparkova te Europske mreže geoparkova, kao prvi takav u Republici Hrvatskoj. Nakon toga, uputili su se u Posjetiteljski centar Dravska Priča.

Ovo odredište nagrađeno je godišnjom nagradom Simply the Best, a u njemu tim strastvenih stručnjaka živi očuvanje prirode. Cijelo desetljeće ovdje se radi na očuvanju ekosustava i biosfere toga kraja. Izlet je završio posjetom agro-turističkom imanju Višnjica. Na mjestu nekadašnje pustare, danas se nalazi jedinstven primjer obnove gospodarske baštine prošlih stoljeća u Slavoniji.

Cilj ove terenske nastave jest upoznavanje različitosti i atraktivnih čimbenika oblika turizma te upoznavanje modernih pristupa u prikazu destinacije. Na temelju zavičajne i regionalne povijesne baštine razvijaju se kompetencije kritičkog razmišljanja iz predmetnog kurikuluma Osnova turizma i Društveno odgovornog poslovanja. Voditelji terenske nastave bile su prof. Ankica Đurasek i prof. Ivana Švamberger.

prof. Ankica Đurasek i prof. Ivana Švamberger