Prvi dan nastave

Autor: Sandra Bošnjak, Dario Vrbaslija, 5. 9. 2016.

Prvi dan nastave učenici i djelatnici naše škole započeli su zazivom Duha Svetog za blagoslovljen početak nove školske godine. U umirujućem ambijentu nove crkve bl. Ivana Merza Službu riječi predvodio je preč. Nikola Jušić, župnik župe bl. Ivana Merza na čijem se teritoriju naša škola nalazi.

U prigodnoj homiliji između ostalog župnik je rekao kako je škola potrebna svakome od nas, ali da učenje i obrazovanje ne vrijedi ništa ako ne naučimo u prvom redu biti čovjek, čovjek koji voli i poštuje drugog čovjeka ali i sama sebe. Istaknuo je lik troje učitelja, u prvom redu Gospodina Isusa Krista koji poučava mnoštvo gdje god se nalazi bez obzira na vrijeme i prostor, blaženog Ivana Merza učitelja mladih koji je mlade odgajao da budu ljudi oduševljeni za Boga i Domovinu i čovjeka, te svetu Majku Tereziju iz Kalkute, koju je papa Franjo 4. rujna proglasio svetom, a koja je u svakoj osobi vidjela čovjeka, onog koga Bog ljubi.

Na kraju slavlja preč. Jušić zaželio je uspjeh i sreću u novoj školskoj godini svim učenicima, a strpljivosti nastavnicima i ravnatelju.

Potaknuti njegovim riječima, uz Božji blagoslov, ulazimo u novu školsku godinu nadajući se njenom uspješnom završetku.

Na početku nove školske godine učenike i nastavnike pozdravio je ravnatelj škole Darko Špoljarić. Učenicima je kratko prezentirao sve novosti o unutrašnjem izgledu škole koje će poboljšati njihov boravak u školi.
Svim prisutnima zaželio je sretan povratak u školu te puno uspjeha u učenju i radu. Posebnu dobrodošlicu uputio je prvim razredima koji su se potom sa svojim razrednicima uputili na prvi sat u srednjoj školi.

Učenici 1. razreda - 1. elektrotehničar i 1. agroturistički tehničar/poljoprivredni tehničar