„Pripreme za poslove budućnosti“

Autor: Siniša Grahonja, 15. 3. 2017.

U petak  10. ožujka 2017. godine, s početkom 13 h i 45 min u školi Marka Marulića Slatina za učenike 4. razreda elektrotehnike održano je predavanje „Pripreme za poslove budućnosti“. Predavanje je održao stručni savjetnik iz Algebre Zagreb Milan Dukić, mag. oec.

Učenici su upoznti s tehnologijama koje će oblikovati našu budućnost (3D printeri, autonomna vozila, 3D hologrami, Internet stvari, dronovi, VR…) i pojasnio im kako nove tehnologije utječu na promjenu potražnje na tržištu rada. Učenici će na primjeru konkretnih zanimanja moći odgonetnuti radi li se o zanimanjima današnjice ili budućnosti (Inženjer medicinske robotike, Cloud broker, Projektant velikih baza podataka, IoT inženjer…). Na temelju najnovijih podataka portala MojPosao učenici će saznati koja su najtraženija zanimanja u Hrvatskoj i koji nas studiji mogu adekvatno pripremiti za poslove budućnosti.

Kako ćemo tijekom proljetnih praznika provoditi besplatnu dvodnevnu akademiju (Škola robotike / Škola etičkog hakiranja / Škola razvoja igara / Škola digitalnog marketinga) za učenike 3. i 4. razreda srednjih škola, koja će im omogućiti stjecanje znanja i vještina relevantnih za razvoj karijere u budućnosti, želja nam je u projekt uključiti i učenike Vaše cijenjene škole. Uspjeh dosadašnjih besplatnih škola održanih tijekom školskih praznika, na kojima je ukupno sudjelovalo više od 400 učenika pokazuje da je učenicima srednjih škola korisno što ranije upoznavanje s ovim temama, kao nadopuna znanja koja su stekli tijekom srednje škole, tim više što će se mnogi od njih vjerujemo odlučiti za karijeru u inženjerstvu.