MEĐUNARODNO NATJECANJE IZ ENGLESKOG JEZIKA

Autor: Sanja Špoljarić, 1. 12. 2017.

Učenici Srednje škole Marka Marulića Slatina sudjelovali su 30. studenog 2017. u međunarodnom online natjecanju u poznavanju engleskog jezika pod nazivom Best in English. Naša se škola prvi puta pridružila događaju koji postoji od 2015, a organizira se pod pokroviteljstvom Ministarstva obrazovanja Republike Češke.

Natjecanje je namijenjeno učenicima od 15 do 19 godina starosti te provjerava znanje engleskog jezika na B1 do C1 razini ZEROJ-a (Zajedničkog europskog referentnog okvira za jezike).

Svi natjecatelji rješavali su isti test u isto vrijeme, a zanimljiv je podatak da se prošle godine prijavilo 15 107 učenika iz 683 škola i 28 različitih zemalja.

Cilj sudjelovanja bio je iskoristiti priliku za usporedbom znanja naših učenika s učenicima drugih zemalja Europske unije i svijeta. Test je potpuno besplatan, a svakom učeniku je bio potreban pristup računalu i set slušalica.

Zahvaljujući tehničkoj podršci profesorice Sandre Bošnjak, sve je prošlo vrlo dobro, uz manje tehničke poteškoće koje su bile brzo uklonjene. Broj osvojenih bodova učenicima je bio odmah poznat, ali će konačne liste biti objavljene početkom siječnja. Natjecanje je organizirala i provela profesorica Sanja Špoljarić s vrlo motiviranih i marljivih dvadeset učenika prvih, drugih i četvrtih razreda gimnazije.