Srednja škola Marka Marulića Slatina sudjeluje u tri projekta iz poziva “Unaprjeđenje pismenosti – temelj cjeloživotnog učenja”

Autor: Sandra Bošnjak, 6. 12. 2017.

Dobitnici bespovratnih sredstava u sklopu poziva “Unaprjeđenje pismenosti – temelj cjeloživotnog učenja”, usmjerenoga na unaprjeđenje različitih vrsta pismenosti učenika osnovnih i srednjih škola, primili su u četvrtak 21 ugovor za toliko projekata ukupne vrijednosti od 26 milijuna i 775 tisuća kuna.

Na svečanosti u Ministarstvu znanosti ugovore su dobitnicima uručili državna tajnica u Ministarstvu znanosti i obrazovanja Branka Ramljak, ravnatelj Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih Mile Živčić i pomoćnik ministra rada i mirovinskoga sustava i član Upravljačkoga tijela za Operativni program “Učinkoviti ljudski potencijali” 2014.-2020, Europskoga socijalnog fonda Luka Rajčić.

S područja Virovitičko-podravske županije ugovor je potpisala Srednja škola Marka Marulića Slatina za projekt „Glazbenom podukom do digitalne i medijske pismenosti“. Srednja škola Marka Marulića Slatina, partner je u 1.451.974,81 kuna vrijednom projektu. Nositelj je Glazbena škola Ladislav Račić, a uz slatinsku srednju školu, partner je još Otvorena medijska grupacija. Ovim projektom će se na pristupačan, zabavan i kreativan način podići digitalna i medijska pismenost srednjoškolaca.

Osim toga, Srednja škola Marka Marulića, uz Osnovnu školu Maria Martinolića, partner je i na projektu „In Media ReStart“, vrijednom 1.442.364,79 kuna. Nositelj je OŠ Matije Gupca, a projekt će se osim na području naše županije, provoditi u Zagrebu i Primorsko-goranskoj županiji. Njime će se povećati kapaciteti za izvannastavne aktivnosti usmjerene na pripremu učenika za cjeloživotno učenje kroz unapređenje njihove medijske, digitalne, čitalačke i multikulturalne pismenosti.

Strukovna škola Virovitica, nositelj je projekta „Naučimo upravljati novcem kako bismo lakše upravljali budućnošću“. Projekt je vrijedan 1.412.696,22 kuna. Partneri su Srednje škole: Stjepan Ivšić Orahovica, Industrijsko-obrtničke škole iz Virovitice i Slatine, Marka Marulića Slatina, Tehnička škola Virovitica, Gimnazija Petra Preradovića Virovitica, Stjepana Sulimanca Pitomača i Virovitičko—podravska županija. Ovim projektom će se stručno usavršiti 24 odgojno-obrazovna djelatnika iz područja financijske i digitalne pismenosti, te podizanje razine financijske i digitalne pismenosti razvojem ključnih kompetencija 160 učenika navedenih srednjih škola.

Potpisivanju ugovora, u prostorima Ministarstva znanosti i obrazovanja, uz pročelnicu Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, sport i tehničku kulturu VPŽ Vesnu Šerepac, nazočila je i ravnateljica Strukovne škole Virovitica Pavica Biondić-Ivanković i Darko Špoljarić, ravnatelj Srednje škole Marka Marulića Slatina. (vpz.hr, Fotografije: Kristijan Toplak)