Skup međužupanijske suradnje Podružnica HUUZ-a Bjelovarsko-bilogorske i Virovitičko-podravske županije

Autor: Željka Venus, 13. 3. 2018.

U subotu, 10. ožujka 2018. godine u OŠ Eugena Kumičića u Slatini  održan je skup međužupanijske suradnje voditelja i suradnika učeničkih zadruga Podružnica HUUZ-a Bjelovarsko-bilogorske i Virovitičko-podravske županije.

Teme međužupanijskog skupa bile su razmjena iskustava voditelja, suradnika i učenika-mladih zadrugara, kao i druženje uz kreativne radionice za sve sudionike :

1. Radionica - Izrada nakita od perlica - voditeljica Đurđica Delić, UZ Zalathnuk
  2. Prezentacija i praktična izrada pralina "Frajla Antoš" - voditeljica Željka Venus, UZ Slatina
  3. Radionica izrade ukrasnog papira - voditeljica Tatjana Lulić Prpić, UZ Sekvoja
  4. Radionica izrade ukrasnih predmeta od špage i perlica - voditeljica Marija Majer, UZ Čađavičke lipe

Skupu su nazočili, uz ravnatelja SŠ Marka Marulića Darka Špoljarića, profesorice Sanja Špoljarić i Željka Venus.

Voditeljica ŠZ  SLATINA  Željka Venus održala je prezentaciju „Od ideje do tržišta“ te posjetitelje upoznala sa tijekom nastanka pralina „Frajla Antoš“. Kroz prezentaciju brojni zainteresirani mogli su vidjeti kako je i kada nastala ideja o pralinama, te kada su nastale i kako su predstavljene prve praline. Posebno je zanimljivo bilo pojasniti zašto su nazvane Frajla Antoš i tko je ona uopće bila. U nastavku je pojašnjeno kako se praline pakiraju u oslikane šalice i kako se prilagođavaju određenim manifestacijama. Promovirane su u Hrvatskoj, ali i međunarodno putem brojnih skupova i kongresa. Posjetitelji su imali mnoštvo upita na koja je prof. Venus odgovarala (osim na pitanja o receptu koji je tajna) i rekla im da su uvijek spremni na suradnju. Vrijedni učenici Lucija Želežić i Filip Sojka praktično su pokazali kako se praline izrađuju. Cijelu prezentaciju možete pogledati ns poveznici Praline Frajla Antoš.

Profesorica Sanja Špoljarić i učenica Sunčica Lovrić pokazale su kako se oslikavaju šalice Frajla Antoš te objasnile tijek cijeloga postupka.

Ljupke frajlice Vanesa Hufnagel i Karolina Semak posjetiteljima su poklanjale praline.