DRŽAVNO NATJECANJE „Europski kviz o novcu 2018.“

Autor: Željko Milnović, 16. 3. 2018.

Učenici Srednje škole Marka Marulića Slatina sudjelovali su 16.ožujka 2018. u nacionalnom online natjecanju iz financijskog obrazovanja pod nazivom European money quiz 2018.. Naša se škola prvi puta pridružila događaju koji se organizira pod pokroviteljstvom Hrvatske udruge banaka u suradnji sa Štedopisom, Institutom za financijsko obrazovanje i uz podršku Agencije za odgoj i obrazovanje Republike Hrvatske.
Na natjecanju je sudjelovalo 20 učenika iz prvog razreda ekonomije.

Nacionalna natjecanja održavaju se u isto vrijeme u 30-ak država: Albanija, Austrija, Belgija, Bugarska, Crna Gora, Češka, Estonija, Finska, Francuska, Grčka, Hrvatska, Island, Irska, Italija, Latvija, Litva, Liechtenstein, Luksemburg, Mađarska, Njemačka, Nizozemska, Norveška, Poljska, Portugal, Slovačka, Slovenija, Srbija, Španjolska, Švedska i Ujedinjeno Kraljevstvo.

Dvoje predstavnika razreda ili tima koji pobijedi na nacionalnom natjecanju bit će pozvani da uoči 8. svibnja 2018. otputuju na europsko finalno natjecanje u Bruxellesu.

U Bruxellesu će biti organiziran zanimljiv program za vrijeme finalnog natjecanja, te će učenici imati priliku razmijeniti iskustva s učenicima iz drugih europskih zemalja, upoznati Bruxelles i funkcioniranje Europske unije. Pobjednički tim europskog natjecanja dobit će vrijednu nagradu, koju će podijeliti sa svojim razredom.

Cilj sudjelovanja je usvojiti što više znanja iz područja financijske pismenosti, novca, matematike, kibernetičke sigurnosti, online plaćanja, osnovnih financijskih usluga i Europske unije.

Broj osvojenih bodova tj. konačni nacionalni rezultati bit će objavljeni u ponedjeljak 19.ožujka 2018.

Natjecanje su organizirali i proveli profesori ekonomske struke predmeta: Željko Milnović, Marina Grgić i Ivana Švamberger te profesorice iz informatike: Ksenija Rastija i Sandra Bošnjak  zajedno s 20 učenika prvog razreda ekonomije.

Ostale fotografije pogledajte u albumu DRŽAVNO NATJECANJE „Europski kviz o novcu 2018.“

Link (Knowledge of new addictions):