Dan otvorenih vrata 2017. - kemija i biologija

Autor: Ana Krpačić, Sandra Bošnjak, Dragana Medved, 30. 4. 2018.

Dragi budući učenici,

kako nam se bliži novi Dan otvorenih vrata za Vas smo pripremili kratak prikaz zanimljivih aktivnosti iz prošlogodišnjeg Dana otvorenih vrata.
Kako bi se upoznali s našom školom i prije dolaska, svaki tjedan objavit ćemo jedno predstavljanje naših stručnih aktiva. Ovaj tjedan započinjemo sa stručnim aktivnom Kemije i biologije.
Svi multimedijalni elementi te obrađeni video zapisi rezultat su rada učenika koji pohađaju fakultativnu nastavu Informatike u školskoj 2017./2018. godini.
Nadamo se da ćete uživati i dobro nam došli!

26. svibnja 2017. godine održan  je Dan otvorenih  vrata  Srednje škole Marka Marulića Slatina zajedno s Industrijsko – obrtničkom školom Slatina od 10,00 do  14,00 sati.

Stručni aktiv  profesora gimnazijskih programa  biologije i kemije  pripremio  je za zainteresirane učenike osmih razreda detaljne i pregledne  informacije o nastavku obrazovanja.

Učenici 2.B razreda zajedno sa  mentoricom profesoricom Draganom Medved pripremili su odličnu prezentaciju o obrazovnim aktivnostima u našoj školi iz biologije i kemije. Učenici 1.A, 1.B i  3.A uz pomoć mentorice profesorice Ane Krpačić pripremili su radionicu iz kemije – Kemijske promjene.

Radili su u grupama, a izveli su i dosta demonstracijskih pokusa o tvarima, promjenama tvari i kemijskim zakonitostima u svijetu tvari. Pomoću eksperimenata pokazali su neke zanimljivosti u području kemije i važnost kemije.

Mislimo da se sav trud i rad isplatio.

Ostale fotografije pogledajte u albumu Dan otvorenih vrata 2017. - kemija i biologija.