Dan otvorenih vrata 2017. - fizika i elektrotehnika

Autor: Sandra Bošnjak, 12. 5. 2018.

Stručni aktiv fizike i elektrotehnike prisutnim učenicima i nastavnicima pripremio je zanimljive radionice.
Profesori fizike Dubravka Ištvanfi i Dragan Klement demonstrirali su zanimljive pokuse iz mehanike fluida. Učenici naše škole mjerili su tlak: hidraulički, atmosferski i hidrostatski te su primjenili Bernullijeve jednadžbe pomoću podtlaka i strujanje fluida.
Na radionici elektrotehnike profesori Siniša Grahonja, Miodrag Stojanović i Tomislav Filković pristunima predstavili su učeničke radove, Arduino sklopove, upravljanje robotima te visoko naponski Teslin transformator.
Svi multimedijalni elementi te obrađeni video zapisi rezultat su rada učenika koji pohađaju fakultativnu nastavu Informatike u školskoj 2017./2018. godini.

Zanimljivi pokusi iz mehanike fluida

Tlak

Hidraulički tlak
Atmosferski tlak