Dodjela nagrada i priznanja za sudjelovanje na državnim natjecanjima i smotrama

Autor: Damir Balković, Zorislav Jelenčić, Sandra Bošnjak, 10. 6. 2018.

U četvrtak, 7. lipnja 2018. godine, u holu škole održana je prezentacija projekta o Petru Preradoviću, te svečana dodjela nagrada i priznanja učenicima i mentorima koji su sudjelovali na državnim natjecanjima i smotrama u školskoj 2017./2018. godini.

Na početku školske 2017./2018. godine dogovoreno je da ćemo tijekom godine raditi na školskom projektu povodom 200. obljetnice rođenja pjesnika Petra Preradovića. Projekt je osmislio školski knjižničar prof. Damir Balković U projekt su se uključile kolegice Željka Orban, prof. Hrvatskoga jezika, prof. Željka Balković i prof. Dijana Fotez, prof Njemačkoga jezika, prof. Mirjana Drenski, Povijest i Matija Gosler, prof Geografije.

Svatko je sa svoga stajališta trebao pozabaviti se Preradovićem. Plakati i panoi nastali su zalaganjem učenika trećih razreda gimnazije i njihovih profesora. Profesorice Njemačkoga jezika su s učenicima analizirale pjesme koje je Preradović pisao na njemačkom jeziku. Neke od pjesama  čuli smo na jučerašnjem predstavljanju projekta. Knjižničar je u više navrata s učenicima imao radionice u kojima su oni kroz igru upoznavali Preradovićevu poeziju. Na početku sljedeće školske godine će nas prof. Gosler odvesti u Grabrovnicu, rodno mjesto Petra Preradovića kako bismo vdjeli njegovu rodnu kuću i muzej.

Nagrade i priznanja učenicima i mentorima uručio je ravnatelj škole Darko Špoljarić, a nagrađeni su:

• Državno natjecanje u disciplini Mladi poduzetnik: Maja Dmitrović, Monika Vresk, Martina Vidovi, mentori Ivana Švamberger, Željko Milnović
  • Državno natjecanje u disciplini AGRO: Antonio Puškarić, mentor Jasna Asić
  • Državno natjecanje u disciplini Kros: Sebastian Herceg, Alen Šaponja, Karlo Matoković, Ivor Miklošević; mentor Mirta Drokan
  • Državna smotri simuliranih suđenja iz područja Građanskog odgoja i obrazovanja: Ana Brezec, Gordana Borotić, Jurica Ljubas, Larisa Gerenčir, Matej Đurasek, Mateja Peršić, Petra Prebeg, mentor Zorislav Jelenčić, prof. savjetnik
  • Državna smotra projekata iz područja GOO:
    • Ana-Marija Menčik, Barbara Gabrić, Antea Rap, Marinela Sekić; mentor Silvija Štimac
    • Alen Šaponja, Elizabea Taradej, Jurica Ljubas, Nives Halužan; mentor Mirta Drokan
    • Ana Bićanić, Mislav Matišić, Sonja Prebeg, Vlatka Pačarić; mentor Matija Gosler
  • Simulirana sjednici Hrvatskoga sabora za učenike srednjih škola, u školskoj godini 2017./2018.: Ana Križić, 4.a  r. opće gimnazije, Dajana Mihajlović, 4. r. agroturistički tehničar, Dora Nikšić, 4.b  r. opće gimnazije, Gordana Borotić, 4.a  r. opće gimnazije, Iva Križić, 4.a  r. opće gimnazije, Larisa Gerenčir, 4.b  r. opće gimnazije, Petra Prebeg, 4.a  r. opće gimnazije, mentor Zorislav Jelenčić, prof. savjetnik
  • Državno natjecanje u disciplini Čitanjem do zvijezda: Dora Kokorić, Marijan Škrnički, mentor Damir Balković
  • Projekt Budi STEMpatičan: Gordana Borotić, Luka Škiljić, Boris Boronjek.

Link (Knowledge of new addictions):