„Čitanjem do zvijezda“ – prijava

Autor: Damir Balković, 11. 9. 2018.

Poštovani učenici, dragi korisnici školske knjižnice!
Pod pokroviteljstvom udruge Hrvatske mreže školskih knjižničara, na nivou SREDNJIH ŠKOLA RH i šire, provodi se projekt Kviz za poticanje čitanja i kreativnosti "Čitanjem do zvijezda za srednje škole" 2018./ 2019.

Kviz znanja i kreativnosti se sastoji od dva dijela:

a) kviza znanja

b) prezentacije multimedijskog uratka

Odlukom provedbenog povjerenstva navedenog projekta, određena je tema i odabrana su djela.

Kviz znanja

Ovogodišnja TEMA kviza znanja i kreativnosti je "Putopis". U kvizu znanja učenici će odgovarati on-line na pitanja iz sljedećih knjiga:

1. Ephraim Kishon: Kita boli more - Satiričan putopis u kojemu pisac na šaljiv način opisuje svoja putovanja.

2. Miro Aščić: Afrika - misija na crnom kontinentu - Interesantna i poučna knjiga s mnoštvom informacija o Africi.

3. Hrvoje Šalković: Pravi se da ovo nisi vidio - Knjiga koja će vas naučiti kako proputovati svijet, samo s putovnicom u džepu.

Prezentacija kreativnog multimedijskog uratka

Digitalni plakat, poster, video clip, animacija… (u trajanu od 2 do 3 minute maksimalno) multimedijski uradak vezuje se uz TEMU, temelji se na popularizaciji čitanja i izrađuje na temelju pročitane sve tri zadane knjige.

Vremenik natjecanja

Razina Datum održavanja kviza Rok za predaju multimedijskog uratka
I. školska 7. 12. 2018. 28. 11. 2018.
II. regionalna 1. 3. 2019. 20. 2. 2019.
III. nacionalna 3. 5. 2019. 24. 4. 2019.

Novosti!

• za kviz znanja od školske godine 2018./2019. mijenjamo dio pitanja i vezujemo ga uz polazni tekst, prilagođavajući se potrebama učenika i pripremi za državnu maturu

• školske godine 2018./2019. čitaju se samo tri djela od koji ni jedno nije lektirno djelo - cilj nam je poticati čitanje u slobodno vrijeme učenika i čitanje nelektirnih djela

• multimedijski uradak se izrađuje na temu (Putopisi)

Za sudjelovanje u kvizu možete se prijaviti svojim profesoricama Hrvatskoga jezika ili školskom knjižničaru, voditelju ovoga projekta za našu školu do 20. rujna 2018. godine.

Očekujemo vaše prijave.