Akcija Zelena čistka – World Cleanup Day

Autor: Matija Gosler, 18. 9. 2018.

Srednja škola Marka Marulića Slatina uključila se u akciju Zelena čistka – World Cleanup Day zakazan za 15.9.2018. godine. Akcija je provedena 14.9.2018. godine u kojoj su učenici GLOBE grupe pod mentorstvom profesora Matije Goslera sudjelovali u čišćenju i uređivanju školskog okoliša. Akcije obuhvaća čišćenje javnih površina koji su od interesa mladih te uređenjem javnih površina.

Učenici GLOBE grupe su Akciju proveli čisteći okoliš školskog dvorišta. Aktivnosti su uključivali čišćenje dvorišta od papira i plastike što je najviše prikupljeno oko sportske školske dvorane. Dio je učenika prikupljao lišće i odložio i kompostanu poljoprivredne struke naše škole. Učenici su i čistili prilaze sportsko-školskoj dvorani i igralištu škole.

Akcija je namjenjena širenju svijesti o očuvanju prostora u kojem živimo i djelujemo. Zelena čistka – Worl Cleanup Day provodi se diljem Hrvatske, ali i Europe jer je pod supervizijom Ministarstva okoliša i energetske učinkovitosti.