Učenici 2.a i 2.b u kazalištu ostvaruju ishode kurikuluma Škole za život

Autor: Sanja Špoljarić, 16. 10. 2019.

15. listopada učenici drugih razreda opće gimnazije posjetili su kazalište Vidra u Zagrebu gdje su imali priliku gledati kazališnu predstavu na izvornom engleskom jeziku. Na repertoaru glumačke trupe, The American Drama Group Europe, koja svake godine pruža priliku učenicima iz Hrvatske upoznati jedno klasično britansko djelo, ove je godine bila predstava A Christmas Carol utemeljena na istoimenom djelu Charlesa Dickensa.

Prema reakcijama učenika tijekom i nakon predstave, bilo je ovo zanimljivo iskustvo kojim su ujedno ostvareni i neki od ishoda kurikuluma engleskog jezika. Učenici su imali priliku pripremiti se za predstavu prije posjete kazalištu jer su pomoću interaktivnog digitalnog alata, Wizer.me, saznali što ih očekuje u predstavi te se upoznali sa životom Charlesa Dickensa. Ova im je aktivnost pomogla u razumijevanju svih događanja na pozornici, a učenici koji su se bojali hoće li razumjeti predstavu na engleskom jeziku, mogli su ju, na taj način, lakše pratiti. U sljedećim danima, ishodi kurikuluma engleskog jezika dodatno će se ostvariti kroz aktivnosti koje će pratiti kazališnu predstavu jer će učenici, prema razinama svojega znanja jezika, ali i afinitetima, moći odabrati vrstu aktivnosti koju žele kako bi dodatno proučili ovo svevremensko djelo.

Djelom A Christmas Carol dozvali smo tako duh Božića malo ranije, ali to nismo nikako požalili. Izlet je isplanirala i provela profesorica engleskog jezika, Sanja Špoljarić, a podršku joj je pružio profesor Matija Gosler.