Dani kruha i plodovi zemlje

Autor: Jasna Asić, Željka Venus, Jelena Matišić, 23. 10. 2019.

16. listopada 2019., ususret sajmu „Jesen i Dani kruha 2019“, učenici zadruge  u sekciji Okusi i mirisi zavičaja i izrada rukotvorina pod vodstvom prof. Jasne Asić odlučili su kreirati novi proizvod zadruge, vraćajući se starom zaboravljenom, a nekada često pečenom jelu, to je proja. Odluka je pala da se kreiraju muffini slatki i slani s brašnom kojeg imamo u obilju u našem kraju, jer proizvodimo velike količine kukuruza. Slatkim muffinima dodan je naš već poznati džem Othelo.

Nastalim proizvodom predstavili smo se 17. listopada 2019. na vesolom sajmu u središtu grada. Osim navedenog proizvoda škola se predstavila  sa stvorenim proizvodima u poljoprivrednom programu (proizvodnja učenika za vrijeme praktične nastave) pod vodstvom prof. Ladislava Tota. Naš štand bio je šaren, zbog lijepih raznoliko obojenih bundeva, zbog lijepih žutih klipova kukuruza.

18. listopada 2019. obilježili smo Dane kruha i plodove Zemlje u našoj školi, pored već spomenutih izložaka učenici su se potrudili na školski stol donijeti mnoštvo slatkih i slanih proizvoda od dizanog tijesta, mnogo voća koje nas obraduje svake jeseni. Učenici su u uvodnom dijelu pročitali nekoliko tekstova vezanih za temu blagovanja kruha, a zatim se lijepim riječima, blagoslovom i molitvom svima nama obratio velelečasni Nikola Jušić. Nakon toga svi smo tokom cijelog dan mogli uživati u ponuđenoj hrani.

Naši školski reporteri, Dominik Boronjek i Dragan Brajković (učenici 3. razreda elektrotehničar), prikupili su fotografije s obilježavanja ovih događanja. Učenici su uključeni u fakultativnu nastavu Informatika u multimediji i dizajnu te su stečeno znanje primjenili u praksi.