60. OBLJETNICA OSNIVANJA EKONOMSKE ŠKOLE U SLATINI

Autor: Željko Milnović, Sandra Bošnjak, 10. 11. 2019.

U Srednjoj školi Marka Marulića Slatina obilježava se 60 godina postojanja i rada ekonomske škole u Slatini.
Predavanje o povijesti ekonomske škole prisutnima je održao Željko Milnović, profesor ekonomske skupine predmeta. Nakon uvodnog dijela učenici, profesori i ostali gosti mogli su pogledati izložbu koju su pripremili profesori ekonomske skupine predmeta (Željko Milnović, Marina Grgić i Ivana Švamberger) zajedno sa učenicima ekonomske škole i školskim knjižničarem prof. Balković Damirom.

Prezentacija o povijesti škole

KRATKA POVIJEST EKONOMSKE ŠKOLE U SLATINI

• 25.08.1959.g. Narodni odbor općine Podravska Slatina donosi rješenje o osnivanju Ekonomske škole  u Podravskoj Slatini.
  • Predviđeno je da to bude jedina ekonomska škola na području virovitičkog i našičkog kotara.
  • Škola je poćela sa radom 05.09.1959.g.
  • Upisano je 205 učenika u prvoj školskoj godini 1959/60. ( 5 odijeljenja prvog razreda ).
  • Tijekom formiranja ekonomske škole u Slatini pojavila se težnja da se i u Virovitici osnuje posebna ekonomska škola kako đaci ne bi morali putovati iz Virovitice u Slatinu.
  • Ekonomska škola u Virovitici također se osniva početkom 1959/60. i dio učenika upisanih u Slatini prelazi u Viroviticu, tako da u Slatini ostaje 108 učenika (44 muških i 64 ženskih ).
  • Od tih 108 učenika formira se 3 razreda.
  • Prvi direktor škole bio je Ananije Mraković.
  • 01.11.1970.g. ekonomska škola prestaje sa radom I postaje Srednjoškolski centar Edvard Kardelj (udružuju se škola učenika u privredi, ekonomska škola i gimnazija).
  • 28.04.1993.g. registrira se Srednja škola Marka Marulića a svečano otvorenje škole bilo je 28.10.1993.g. povodom proslave osnivanja 136. brigade hrvatske vojske.

MATURANTI EKONOMSKE ŠKOLE