Dabar2019 - međunarodno natjecanje iz informatike rezultati

Autor: Ksenija Rastija, 28. 11. 2019.

Dabar2019 – 8 naših učenika u 10% najuspješnijih u državi prema ostvarenom broju bodova

Dabar - međunarodno online natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja održano je od 11. do 15. studenoga 2019. godine.

Na razini Hrvatske u kategoriji GigaDabar sudjelovalo je 3116 srednjoškolaca. GigaDabar je kategorija za sve učenike srednjih škola bez obzira na program i godinu obrazovanja. U ovoj kategoriji natjecanju je pristupilo i naših 36 učenika okupljenih iz gimnazijskog i elektrotehničkog programa od 1. do 4. razreda.

Čak 8 naših učenika plasiralo se  u 10% najuspješnijih na razini države. Naši učenici plasirani na državnoj razini u 10% najbolje ostvarenih bodova od ukupno 3116 natjecatelja ostvarili su sljedeći plasman:

Mjesto Ime i prezime učenika Razred
1. mjesto Boris Boronjek 4. razred
4. mjesto Matija Drenski 4. razred
4. mjesto Robert Orlić 4. razred
6. mjesto Dominik Kizivat 2. razred
6. mjesto Borna Rakitničan 3. razred
6. mjesto Luka Škiljić 4. razred
6. mjesto Marin Zdelar 3. razred
10. mjesto Elena Bićanić 2. razred

Zahvaljujemo svim učenicima na sudjelovanju!

Čestitamo najuspješnijim učenicima plasiranim u 10% najuspješnijih u državi!

Posebno smo ponosni na učenika Borisa Boronjeka koji je riješio točno sve zadatke ostvarivši maksimalan broj bodova i 1. mjesto u državi na natjecanju Dabar2019.

Organizator natjecanja za Hrvatsku su udruga "Suradnici u učenju", Hrvatski savez informatičara i Visoko učilišta Algebra uz podršku CARNET-a., a pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Službena stranica natjecanja u Hrvatskoj je: http://ucitelji.hr/category/dabar-2019/

Originalan naziv je Bebras, što u prijevodu znači dabar, a stranica međunarodnog natjecanja je: http://bebras.org

Natjecanje Dabar2019 u našoj školi pripremile su i organizirale profesorice Ksenija Rastija i Sandra Bošnjak.