ALGEBRA – Pripreme za poslove budućnosti

Autor: Željko Milnović, 24. 1. 2020.

Dana 22. siječnja 2020. godine naša škola ugostila je predstavnike Visokog učilišta Algebra koji su na inicijativu profesora Siniše Grahonje i Željka Milnovića održali predavanje za četvrti razred elektrotehničara i njihove nastavnike.

Kako je u današnje digitalno doba gotovo nemoguće ostvariti značajniji rezultat bez implementacije novih tehnologija Milan Dukić s Visokog učilišta Algebra maturantima naše škole održao je stručno predavanje „Pripreme za poslove budućnosti“.

Učenike je upoznao s tehnologijama koje će oblikovati našu budućnost (3D printeri, autonomna vozila, egzoskeleti, Internet stvari, dronovi, virtualna stvarnost, umjetna inteligencija…) i objasnio im kako nove tehnologije utječu na promjenu potražnje na tržištu rada. Učenici su na primjeru konkretnih zanimanja morali odgonetnuti radi li se o zanimanjima današnjice ili budućnosti (Inženjer medicinske robotike, Cloud broker, Projektant velikih baza podataka, IoT inženjer…). Na temelju podataka s portala MojPosao učenici su saznali koja su najtraženija inženjerska zanimanja u Hrvatskoj.
Također pojašnjeno im je kako nove tehnologije utječu na promjenu potražnje na tržištu rada.

Tijekom proljetnih praznika Algebra će provoditi besplatne dvodnevne radionice (škola robotike, škola etičkog hakiranja, škola razvoja igara, škola 3D dizajna i animacije) za učenike srednjih škola, koje će im omogućiti stjecanje znanja i vještina relevantnih za razvoj karijere u budućnosti.

Dronovi današnjice

Internet stvari