Elena Bićanić i Ivan Haničar plasirali se na Državno natjecanje iz Informatike u kategoriji Osnove informatike za gimnazije

Autor: Sandra Bošnjak, 27. 4. 2022.

Naši maturanti Elena Bićanić i Ivan Haničar, zaljubljenici u digitalne tehnologije, svojim znanjem o osnovama informatike plasirali se u 11 najboljih u državi,  od 129 natjecatelja koji su sudjelovali na županijskoj razini natjecanja u kategoriji Osnove informatike za gimnazije. Ovaj plasman osigurao im je odlazak na Državno natjecanje iz informatike od 3. do 6. svibnja 2022. u Vodice.  Mentorica učenicima je profesorica Ksenija Rastija.

Plasirati se na Državno natjecanje iz informatike san je svakog srednjoškolca zaljubljenik u digitalne tehnologije. Elena i Ivan, učenici 4. razreda opće gimnazije, svoj san su ostvarili predanim usvajanjem znanja na nastavi ali i praćenjem trendova u svijetu ICT-a te primjenom ICT tehnologija, te su jednini učenici gimnazijskih programa naše županije koji su pozvani na Državno natjecanje iz informatike. Sudjelovanje na državnom natjecanju nova je prilika pokazati svoje znanje iz poznavanja rada računala, brojevnih sustava, logičkih sklopova, računalnih aplikacija, algoritama, mobilnih aplikacija i uređaja, programskih jezika i programiranja te ustrojstva i strukture računalnih mreža. U današnjem svijetu, računala i informatika svuda su oko nas, počevši od najjednostavnijih digitalnih uređaja, pa sve do velikih poslovnih sustava i superračunala korištenih za simulacije stvarnog svijeta. Svi ti sustavi „pametne budućnosti“ zasnivaju se na istim osnovama – osnovama informatike.

Ovaj uspjeh koji su do sada već ostvarili Elena i Ivan, samim plasmanom na državno natjecanje, veliki je ponos za našu školu, naš grad i našu županiju.

Čestitamo Eleni i Ivanu na izvrsnom uspjehu i želimo im puno uspjeha na Državnom natjecanju iz informatike!

Autorica: Ksenija Rastija, prof.

autor