Vijesti....

U dvoje je ljepše, zar ne?

Autor: Damir Balković, Valerija Ivanac-Jelenčić, Sanja Špoljarić, 15. 2. 2018.

U povodu Valentinova, 14. veljače 2018. naša je škola pripremila prigodni program kojim smo proslavili Dan zaljubljenih. Pod motom „U dvoje je ljepše, zar ne?“ program je organiziran u suradnji školskoga knjižničara Damira Balkovića s nastavnicama Engleskoga i Hrvatskoga jezika – Sanjom Špoljarić i Valerijom Ivanac-Jelenčić.

Glavni sudionici programa bili su učenici 1.a i 1.b razreda opće gimnazije. Po izboru školskoga knjižničara učenici su kazivali ljubavnu poeziju poznatih hrvatskih pjesnika. Da proslava ne bi prošla u pretjerano patetičnom i sentimentalnom tonu, pobrinule su se učenice koje su pročitale svoje komentare i osvrte na temu Valentinova i ljubavi općenito. Tako mlade, a tako skeptične!

Na kraju prvoga dijela programa posvećenoga ljubavnoj poeziji i učeničkim razmišljanjima o ljubavi, na opće oduševljenje svih sudionika, predstavili su nam se i naši mladi pjesnici (Ivona Lukić i Domagoj Hegedušić) svojim autorskim pjesmama.

Profesorica Sanja Špoljarić učenicima je pripremila video o tradiciji proslave Valentinova u zemljama engleskog govornog područja, a usvojena znanja učenici su provjerili kroz online kviz na engleskom jeziku u kojemu su bili jako uspješni. Učenici su na zabavan način naučili nešto novo, a pokazali su i skrivene talente koje će imati prilike dalje razvijati kroz slična događanja.

Ove godine valentinovski pano u knjižnici izradile su učenice I. ekonomije Emma  Fabijanac, Martina Bračun, Sara Bosanac i Dajana Škrnički uz asistenciju i savjete svoje razrednice prof. Mirte Drokan.