Vijesti....

Treća nedjelja došašća

Autor: Damir Balković, 14. 12. 2011.

U nedjelju je upaljena, po našim crkvama, treća adventska svijeća.
Učenici 1. razreda ekonomske škole učinili su to danas na satu vjeronauka.
Treća nedjelja došašća stavlja pred nas svjedočanstvo Ivana Krstitelja koji jasno daje do znanja da je samo sluga Isusu Kristu u njegov navjestitelj. Prigoda je da i sebe stavimao pred ispit savjesti, ali i pred ispit zrelosti naše vjere.

Promotrimo na trenutak svetog Ivana Krstitelja. Za sebe kaže samo da je glas koji viče u pustinji. Spremno svjedoči da je među ljudima onaj kojemu on njie dostojan odvezati niti remenje s obuće. Ivan je SVJEDOK! Nije prvi, niti najmoćniji, nije najvažniji, nego ponizno i svjesno zauzima svoje mjesto u povijesti spasenja, za što ga je i Isus pohvalio. Kada bismo sve svoje talente i Božje darove koristili kako bismo izrekli svoju hvalu Bogu i k tome u poniznosti priznavali da je sve ono što jesmo i što imamo zapravo Božje, zaslužili bismo da nas se smatra istinitim Božjim svjedocima. Kao kršćani, to smo zapravi i dužni činiti. NIje li Isus svojim učenicima rekao: "Bit ćete mi svjedoci!" Za nas je čast zvati se svjedokom.
U ovom vremenu došašća poravnajmo staze Gospodinu i radujmo mu se.