Vijesti....

Četvrta nedjelja došašća

Autor: Damir Balković, 20. 12. 2011.

Evo nas pred posljednjom nedjeljom došašća kada palimo četvrtu svijeću koja simbolizira temelj kršćanstva: ljubav. Nedjeljna čitanja govore o čežnji i vjernosti. Marija Djevica se u potpunosti predala Bogu i u čežnji čeka rađanje djeteta – Isusa Krista – Spasitelja našega. Isus Krist je Emanuel – S nama Bog! U došašću se kršćani prisjećaju Bogočovjekove zaljubljenosti, njegove ljubavi koja se sada, u ovom našem vremenu želi ponovo obnoviti, oživjeti i doživjeti. Sada je čovjek pozvan da se strastveno zaljubi u Boga da počne prepoznavati njegove „znakove“ i djela povijesti i da ga čeka s ushićenjem. Adventska zaljubljenost u Božiću pretvara se u ljubav prema čovjeku i čovjeka prema Bogu. Prava ljubav postaje stvarna, odgovorna i obvezujuća.

U Božiću adventska zaljubljenost ne bi smjela prestati, nago bi, ljubavlju oživljena, trebala i dalje trajati u prolaznim trenutcima ovoga svijeta. Zaljubimo se stoga strastveno u Boga jer jedino je Božja ljubav iskrena i prava.
A mi? I mi smo u našoj knjižnici upalili četvrtu svijeću. Učenici III. A gimnazije su sa svojim vjeroučiteljem otpjevali jednu adventsku pjesmu, pročitali tekst „Susret koji mijenja život“ fra Ante Grbeša te proanalizirali taj tekst. Naš susret završili smo rečenicom iz teksta, „Želimo li za Božić usrećiti nekoga, ne kupujmo ga nego mu darujmo sebe, pa ni Bog neće ostati daleko.“
Razmišljajte o tome.

Link (Knowledge of new addictions):