Vijesti o državnoj maturi

Obavijest o državnoj maturi

Autor: Ksenija Rastija, 8. 7. 2011.

Obavijest pristupnicima ispitima državne mature u jesenskome roku šk. god. 2010./2011.

Svi pristupnici koji imaju namjeru prijaviti polaganje ispita u jesenskome roku moraju to učiniti u vremenu od 11. do 20. srpnja 2011. isključivo putem stranice www.postani-student.hr.
Učenici koji su ove školske godine završili četvrti razred srednje škole u RH, prijavljuju se na isti način, i ne moraju ići u škole potpisivati prijavnice.
Pristupnici koji imaju obvezu plaćanja troškova naknade ispita moraju to učiniti u rokovima, odnosno, najkasnije 10 dana prije polaganja ispita.
Pristupnici koji žele odjaviti polaganje prijavljenih ispita mogu to učiniti u rokovima predviđenim Pravilnikom o polaganju državne mature, odnosno 10 dana prije polaganja ispita. Ispiti se mogu odjaviti temeljem zamolbe putem e-maila na adresu: odjava@ncvvo.hr ili pisanim putem na adresu: Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja, 10 000 Zagreb, Petračićeva 4.
Sve zamolbe za odjavom koje su poslane izvan propisanih rokova ne će se odobravati. Pristupnici koji su obvezni platiti troškove naknade prijavljenih ispita, a odjave ih u propisanom roku, ne moraju platiti troškove ispita.
Neovisno o razlozima nepristupanja pristupnici koji imaju obvezu plaćanja troškove naknade ispita, a ne pristupe ispitu i ne odjave ga u roku, ispit moraju platiti. Uplate se knjiže redom, prema redoslijedu polaganja ispita i u slučaju nepristupanja ispitu, ne mogu se prenositi na sljedeći ispit. U slučaju da pristupnik položi ispit kojega nije platio, ispit će mu biti poništen.

Napomena: ne zaboravite provjeriti svoje prijave (ispite i razine) prije isteka roka za prijavljivanje. Nakon toga roka (20. srpnja 2011.) naknadne prijave ili promjene razina prijavljenih ispita više neće biti moguće.
Odjel za organizaciju i provođenje ispita.

Ravnatelj:
Goran Sirovatka, dipl. ing.

Izvor: http://dokumenti.ncvvo.hr/SS/2011-07-08/jesenski_rok.pdf