Vijesti o državnoj maturi

Autor: Alen Đurasek, 27. 1. 2012.

Približava se kraj prijava ispita državne mature u ljetnome ispitnom roku
Podsjećamo sve kandidate da se ispiti državne mature mogu prijaviti do 1. veljače 2012. u 23.59 sati te se nakon toga roka ispiti više neće moći prijavljivati niti mijenjati. Naknadne izmjene ili prijave ispita državne mature moguće su samo iz opravdanih razloga propisanih Pravilnikom o polaganju državne mature.

Također, istoga datuma ističe i rok za slanje dokumentacije kandidata koji su to dužni učiniti. Postupak slanja dokumentacije kandidata opisan je u brošuri "Prijave ispita državne mature 2011./2012. i prijave za upis na studijske programe". Kandidati koji prijavljuju ispite državne mature potrebnu dokumentaciju šalju Nacionalnome centru za vanjsko vrednovanje obrazovanja, dok kandidati koji prijavljuju samo studijske programe dokumentaciju šalju Središnjemu prijavnom uredu pri Agenciji za znanost i visoko obrazovanje. Svi kandidati koji su u 2010. ili 2011. godini polagali ispite državne mature i/ili prijavljivali studijske programe, a čiji su svi podatci (osobni podatci, ocjene, rezultati natjecanja, športski status) zavedeni i verificirani u sustavu, nisu dužni slati dokumente o navedenome Nacionalnome centru za vanjsko vrednovanje obrazovanja ili Središnjemu prijavnom uredu.
Svi kandidati (osim redovnih učenika) koji prijavljuju ispite državne mature u ljetnome roku dužni su, nakon zaključavanja prijave ispita TAN-om, iz sustava ispisanu prijavnicu poslati Nacionalnome centru za vanjsko vrednovanje obrazovanja do 1. veljače 2012. godine, na adresu Petračićeva 4, 10000 Zagreb, s naznakom "Dokumenti uz prijavu ispita državne mature". Redovni učenici svoje prijave ispita državne mature ne zaključavaju sami, već će iste zaključati njihovi ispitni koordinatori prilikom ispisa prijavnice iz sustava.

Ispitni koordinator:
Alen Đrasek, dipl. ing.polj.