Vijesti o državnoj maturi

Uskoro istječe rok za prijavu ispita državne mature

Autor: Ksenija Rastija, 24. 1. 2011.

Podsjećamo sve kandidate da prijave ispita državne mature traju do 31. siječnja 2011. godine u 23.59. Nakon toga datuma više neće biti moguće prijavljivati ispite državne mature ili mijenjati već prijavljene ispite državne mature. Također, upozoravamo sve učenike da će nakon 31. siječnja pa do 6. srpnja 2011. godine (ili do datuma koje je odredilo visoko učilište ako provodi dodatne provjere posebnih znanja, vještina i sposobnosti) bit će moguće prijavljivati studijske programe, no samo u okviru već prijavljenih ispita državne mature.

Nastavak obavijesti odnosi se samo na kandidate koji su svoje srednje obrazovanje završili prije 2010. godine i/ili su završili/završavaju izvan Republike Hrvatske. Sukladno uputama u brošuri „Državna matura 2010./2011. i prijave za upis na studijske programe“ ovi kandidati moraju najkasnije do 25. siječnja 2011. godine Središnjemu prijavnom uredu dostaviti isključivo preporučenom poštom (ovjerene preslike):

• obrazac prijave (može se preuzeti pritiskom na link Preuzmi obrazac prijave na stranici "Moji podatci", kartica "Podatci o registraciji"),
  • dokaz o državljanstvu (domovnica ili ovjerena preslika putovnice za strane državljane),
  • svjedodžbe svih do tada završenih razreda,
  • potvrdu o rezultatima završnih ispita - svjedodžbu o završnome ispitu (kandidati koji su završili strukovno obrazovanje prije 2010. godine), svjedodžbu o položenoj maturi (kandidati koji su završili gimnazijski program prije 2010. godine),
  • potvrde o rezultatima državnih ili međunarodnih natjecanja znanja (ako ih kandidat posjeduje),
  • potvrdu o športskome statusu (ako je kandidat posjeduje).

Ispitima državne mature mogu pristupiti samo kandidati koji do 25. siječnja 2011. godine pošalju navedenu dokumentaciju. Osim navedenoga, potrebno je u sustav upisati sve ocjene iz srednje škole i do 31. siječnja 2011. godine konačno potvrditi prijavu ispita TAN-om. Još jednom podsjećamo da svi kandidati koji su u 2010. godini polagali ispite državne mature i/ili prijavljivali studijske programe, a čiji su svi podatci (osobni podatci, ocjene, rezultati natjecanja, športski status) zavedeni i verificirani u sustavu, nisu dužni slati dokumente o navedenome Središnjemu prijavnom uredu.

Izvor: http://www.ncvvo.hr/drzavnamatura/web/public/home