Vijesti....

Ekološki kviz "Lijepa naša"

Autor: Matija Gosler, 7. 3. 2012.

Županijsko natjecanje iz Ekološkog kviza „Lijepa naša“ školske godine 2011./2012. godine održano je u Osnovnoj školi Ivana Gorana Kovačića u Gornjim Bazjama. Naša škola sudjelovala je ove godine u konkurenciji sa Srednjom školom „Stjepan Ivšić“ iz Orahovice, te osvojila prvo mjesto. Za našu školu sudjelovali su učenica prvog razreda Višnja Šljivac, učenica drugog razreda Antonija Peršić, učenik trećeg razreda Eduard Oštarijaš te učenica četvrtog razreda Marija Srbić. Navedeni učenici pobjedili su na školskom natjecanju na početku drugog polugodišta ove školske godine, koje je škola organizirala zbog većeg broja zainteresiranih učenika.

U pisanom dijelu natjecanja naši učenici postigli su 23 boda i pri tome stekli prednost u odnosu na učenike Srednje škole „Stjepan Ivšić“ iz Orahovice. Projekt Ekološke aktivnosti slatinske mladeži učenici su pripremali u suradnji s odgojno-obrazovnim institucijama u Slatini. Pri tome su učenici proveli anketu o ekološkoj svijesti i aktivnostima među učenicima sedmih i osmih razreda Osnovne škole Eugena Kumičića i Osnovne škole Josipa Kozarca, te među učenicima drugih, trećih i četvrtih razreda opće gimnazije Srednje škole Marka Marulića Slatina. U dogovoru s nastavnicima i učiteljima geografije i biologije, te u suradnji s Udrugom Krik, održana su ekološka predavanja nastavnika, učitelja i učenika u prostorijama udruge. U usmenom dijelu natjecanja naši učenici su prikazali zavidno znanje iz nastavnih predmeta geografije, vjeronauka, biologije, kemije, kao i opća znanja iz ekologije i opće kulture.

S osvojenim prvi mjestom na županijskoj razini, Srednja škola Marka Marulića Slatina sudjelovat će u travnju 2012. godine na državnoj smotri svehrvatskog i ekološkog kviza „Lijepa naša“ u Zadru.

Pripremila: Eko grupa

Izvor: EKO grupa

Link (Knowledge of new addictions):