Što o 2. SLAFF-u kažu drugi?

Autor: Sandra Bošnjak, 15. 4. 2012.

Prvonagrađeni dokumentarac mladih Zagrepčanki, 'Škola na kotačima', obrađuje nesvakidašnju temu o životu i radu romske obitelji koja, iako živi nomadskim životom, pokušava svojoj djeci pružiti obrazovanje i jednake šanse koje imaju njihovi vršnjaci.

"Iako okruženi blještavilom i glasnom glazbom, maleni su Romi itekako svjesni da postoji život i kad se ugase svjetla lunaparka i tako aktualiziraju temu potrebe za obrazovanjem, kao i pripadnosti zajednici u kojoj žive. Tema je izuzetno dobro obrađena, popraćena vizualnim i zvučnim efektima, a film je dinamičan od početka do kraja", stoji u obrazloženju odluke povjerenstva o izboru najboljeg dokumentarnog filma. Više pročitajte u članku na tportalu Nagrade SLAFF-a Zagrebčankama i Karlovčanima.

Svečanom dodjelom nagrada sinoć je u Srednjoj školi Marka Marulića u Slatini završen drugi Slatinski Amaterski Filmski Festival.
Prije same dodjele, prikazani su pobjednički filmovi sa prošlogodišnjeg festivala SLAFF 2011 -- dokumentarni film “Čuvari baštine”, Eko grupe SŠ M. Marulića Slatina te igrani amaterski film “Glad” Medijske družine Bapatuljci, OŠ J. Kozarca Slatina.
Odličnim izvedbama, filmsku glazbu iz popularnih filmova “Čarobnjak iz Oza”, “Čovjek koji je znao previše” i “Titanic”, dočarale su učenice SŠ Marka Marulića, Eva Balković i Marija Srbić, uz klavirsku pratnju Maria Novakovića. (izvor: slatina.net, članak A pobjednici SLAFF-a 2012 su….)
Više o ostalim večerima pročitajte na slatina.net

Izvor: Izvor: tportal, slatina.net, Večernji list