Izvješća s naših stručnih ekskurzija

Izlet učenika Srednje škole Marka Marulića Slatina u Zagreb

Autor: Sanja Špoljarić, 15. 3. 2018.

Učenici 1. a i 2. b razreda opće gimnazije proveli su zanimljiv dan u Zagrebu 13. ožujka 2018. godine. Učenici su u pratnji svojih razrednica, profesorica Željke Balković i Željke Korlević, a u organizaciji profesorice Sanje Špoljarić, posjetili Kazalište Vidra u Zagrebu u kojemu je gostovala glumačka skupina The American Drama Group Europe s predstavom Oliver Twist velikog britanskog pisca, Charlesa Dickensa.

Salve smijeha dokazale su da je izbor predstave bio pun pogodak, a učenici su bez poteškoća mogli pratiti predstavu na engleskom jeziku na ponos profesorice engleskog jezika, Sanje Špoljarić. Početno iznenađenje činjenicom da je od pet glumaca ove postave dvoje bolesno te da ne mogu nastupiti, zamijenilo je čisto oduševljenje izvedbom troje glumaca koji su iz sekunde u sekundu mijenjali likove, a pogreške poput zaboravljenog teksta, glumci su šarmantno izveli izazivajući apsolutno odobravanje publike popraćeno gromoglasnim pljeskom. Učenike je profesorica engleskog jezika unaprijed pripremila za predstavu kako bi što lakše mogli pratiti ono što se događa na pozornici te im dodijelila zadatke za rad u skupinama kojima bi učenici dodatno istražili problematiku obrađenu u ovome velikome djelu svjetske književnosti te uredili pano s rezultatima svoga istraživanja, slikama i dojmovima.

Poslijepodne je bilo rezervirano za posjet multimedijskoj izložbi Nikola Tesla – Mind from the Future gdje su učenici imali priliku čuti nešto više o životu i radu velikog genija iz Smiljana te vidjeti interpretaciju Teslina života kroz oči raznih umjetnika koji su stvorili ovaj nesvakidašnji događaj.

Izlet u Zagreb proveden je u skladu s Pravilnikom o izvođenju izleta, ekskurzija i drugih odgojno-obrazovnih aktivnosti izvan škole.