Izvješća s naših stručnih ekskurzija

MATURALNO PUTOVANJE U CRNU GORU

Autor: Željko Milnović, 8. 7. 2019.

Maturalno putovanje 3. razreda ekonomije sprovedeno je prema planu i programu od 29.06.2019. do 04.07.2019. god. u Budvu ( Crna Gora) preko turističke agencije «Astralis» iz Slavonskog Broda.
Za vrijeme putovanja i boravka u Budvi nije bilo nikakvih problema.
Maturalno putovanje učenika trećeg razreda ekonomije Srednje škole Marka Marulića Slatina započelo je vožnjom preko Slavonskog Broda, Sarajeva, Mostara pa sve do Budve, gdje smo se smjestili, odmorili i izmijenili iskustva prvog dana našeg putovanja.

Drugi dan nakon doručka išli smo u razgledavanje Budve i njezinih znamenitosti. Poslijepodnevne sate proveli smo u odmoru i kupanju na čuvenoj „Slovenskoj plaži“ u Budvi. Nakon večere imali smo zajednički organizirani odlazak u disco klub.

Treći dan nakon doručka, uputili smo se prema Cetinju, povijesnu prijestolnicu Crne Gore. Nakon dopodnevnog boravka u Cetinju, vratili smo se u Budvu gdje smo poslije podne proveli na prekrasnim plažama Budvanske riviere. Nakon večere imali smo zajednički organizirani odlazak u disco klub.

Četvrti dan nakon doručka otišli smo u dopodnevni razgled Kotora i Perasta – najstarijeg naselja u Boki Kotorskoj. Nakon razgleda Boke uputili smo se prema Porto Montenegru-najluksuznijom marinom na Jadranu. Poslijepodnevne sate proveli smo u odmoru i kupanju na čuvenoj „Slovenskoj plaži“ u Budvi. Nakon večere imali smo zajednički organizirani odlazak u disco klub.

Peti dan nakon doručka odjavili smo se iz hotela i nastavili putovanje preko Herceg Novog i dalje Bosnom i Hercegovinom do Mostara gdje smo obišli stari most i ostale znamenitosti, nakon toga nastavili smo vožnju prema Sarajevu gdje smo se smjestili u hotel, večerali i otišli na noćenje.

Šesti dan nakon doručka i odjave iz hotela, išli smo u razgled Sarajeva a nakon toga otišli smo na Baščaršiju na zajednički ručak. Nakon ručka slijedio je nastavak putovanja preko Zenice i Slavonskog Broda do Slatine u koju smo stigli u kasnim večernjim satima.

Bilo je lijepo, zabavno i poučno. Vratili smo se puni dojmova, umorni, ali opet uzbuđeni što ćemo vidjeti svoje obitelji i prenijeti im naše događaje, iskustva i razmišljanja.