> Maturanti  > Vijesti
Vijesti....

Dan otvorenih vrata Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu

Autor: Sandra Bošnjak, 7. 4. 2017.

Dan otvorenih vrata Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu održat će se u subotu, 22. travnja 2017. godine.  Medicinski fakultet ove godine obilježava stotu godišnjicu kao najveći i najstariji medicinski fakultet u Hrvatskoj i zato je ovogodišnji Dan otvorenih vrata posebno svečan.

Program počinje u 10,00 sati. Predviđen je obilazak Katedre za fiziku, Katedre za biologiju, Katedre za medicinsku kemiju i biokemiju, Katedre za histologiju i embriologiju, Katedre za fiziologiju i imunologiju, Katedre za anatomiju, Katedre za patologiju, Hrvatskog instituta za istraživanje mozga i prostora dekanata poput Središnje medicinske knjižnice te ostalih fakultetskih prostora. Katedre će pripremiti poseban program za posjetitelje.

U knjižnici će ujedno biti organizirana i pokazna vježba Studentske ekipe za prvu pomoć. Svaka katedra pripremila je nekoliko vlastitih pokaznih vježbi kojima će pokušati zainteresiranim posjetiteljima približiti područje svog interesa.

U 12,00 sati planira se predavanje dekana,profesora Marijana Klariceu dvorani „Miroslav Čačković“, koje će, nakon uvoda i pozdrava, biti otvorenog tipa i na kojem će posjetitelji moći saznati sve vezano uz studij, upise i ostale informacije koje će ih zanimati.

Nakon predavanja predviđena je još jedna serija obilazaka Dekanata do 15 sati.