Zimske i proljetne škole

Izvješće o provedenoj Zimskoj školi fizike

Autor: Dragan Klement, Sandra Bošnjak, 16. 1. 2012.

Na Aktivu fizike i elektrotehnike dogovoreno je održavanje Zimske škole fizike na kojoj će se pomoći učenicima četvrtih razreda da se bolje pripreme za polaganje fizike kao izbornog predmeta na državnoj maturi te učenicima prvih razreda da lakše prebrode prijelaz iz osnovne škole u srednju. Dogovoreno je da sa prvim razredima radi profesorica Dubravka Ištvanfi, a sa četvrtim razredima profesor Dragan Klement.
Zimska škola održana je:

• 9. siječnja 2012. godine od 9 do 12 sati,
  • 10. siječnja 2012. godine od 8 do 10 sati te
  • 13. siječnja 2012. godine od 9 do 12 sati.

Kod četvrtih razreda odaziv učenika gimnazije bio je zadovoljavajući. Nazočno je bilo od 12 do 14 učenika, ovisno o danu. Međutim, niti jedan učenik iz tehničkih škola nije bio nazočan, a znamo da i iz tih škola dosta veliki broj učenika prijavi fiziku na državnoj maturi jer se fizika traži kod većine tehničkih fakulteta. Šteta.
Pošto se nije uspjelo proći sve gradivo dogovoreno je da se nastavi s radom. Nastavit će se s radom već u petak 20. siječnja 2012. godine od 13 do 14 sati. Po potrebi će se i nastaviti.
Kod prvih razreda odaziv i nije bio zadovoljavajući, nazočan je bio mali broj učenika. Nazočni su bili učenici iz gimnazije koji nisu imali poteškoća u savladavanju gradiva (pohvalno), oni sa slabijim ocjenama nisu imali potrebu doći . Stanje je još lošije kod tehničkih škola jer je tu odaziv bio veoma loš iako je dosta veliki broj negativnih ocjena iz fizike. Negativnih ocjena bi bilo još i više da profesorica Ištvanfi nije svaki drugi petak imala dodatnu iz fizike.
O provedenoj Zimskoj školi fizike govorilo se na Nastavničkom vijeću pa je dogovoreno da se o ovim aktivnostima i o odazivu učenika izvjesti roditelje na roditeljskim sastancima.