ODRŽANA JOŠ JEDNA GLOBE VIDEOKONFERENCIJA

Autor: Matija Gosler, 11. 2. 2016.

Zahvaljujući naprednim tehnologijama, dana 4. veljače 2016. godine, učenice GLOBE grupe Srednje škole Marka Marulića Slatina sudjelovale su na videokonferenciji osnovnih i srednjih GLOBE škola našeg međužupanijskog GLOBE centra. Konferenciju je organizirala Osnovna škola prof. Franje Viktora Šignjara iz Virja, a tema je obuhvatila dogovor o pojedinostima glede nadolazeće međužupanijske smotre kojoj će upravo naša škola otvoriti vrata i ugostiti sudionike natjecanja.

Na konferenciji su, osim naše škole, sudjelovale: Osnovna škola Josipa Kozarca i Osnovna škola Eugena Kumičića iz Slatine, zatim Osnovna škola Vladimir Nazor i Gimnazija Petra Preradovića iz Virovitice, Osnovna škola prof. Franje Viktora Šignjara Virje te Tehnička škola Daruvar.

Domaćin prošlogodišnje Državne smotre, Tehnička škola Daruvar, uputila nam je neke korisne savjete kako bismo što uspješnije realizirali međužupanijsku smotru koja će se održati 30. ožujka 2016. godine u našoj školi.
GLOBE-ovke Lara Grahovac i Gordana Borotić, s kojima nije mogla biti treća članica Lara Fotez zbog natjecanja, pomno su slušale upute starijih GLOBE-ovki – maturantica: Andree Gregurić, Lucije Ivanac i Lucije Fotez, koje su ih pobliže upoznale s dosadašnjim GLOBE radom Srednje škole Marka Marulića te im prenijele znanja i iskustva stečena na međužupanijskim i državnim smotrama GLOBE škola. Sve se to odvijalo pod budnim okom mentora, profesora Matije Goslera, koji nam je omogućio sudjelovanje na, već tradicionaloj četvrtoj GLOBE videokonferenciji.