Međužupanijska smotra GLOBE škola

Autor: Sandra Bošnjak, 24. 3. 2012.

Srednja škola Marka Marulića Slatina sudjelovala je 9. ožujka 2012. godine na međužupanijskoj smotri GLOBE škola Republike Hrvatske. Škola domaćin bila je Osnovna škola Eugena Kumičića u Slatini. Na smotru je bilo prijavljeno devet škola iz Virovitičko-podravske, Koprivničko-križevačke i Bjelovarsko-bilogorske županije. Učenici naše škole prikazali su putem bloga rad GLOBE grupe u prošloj školskoj godini 2010./2011., te rad u prvom polugodištu školske 2011./2012. godine.

Međužupanijsko povjerenstvo bilo je upoznato s rezultatima naše škole na prošlogodišnjoj državnoj smotri GLOBE škola Republike Hrvatske, koja je održana u Čakovcu. Učenici su prezentirali rad grupe s Javnom ustanovom Park prirode Papuk i Geopark Papuk i predstavili projekt za državnu smotru. Iz redovitih aktivnosti grupe učenici su izdvojili novo mjerenje naoblake, koje se provodi od jeseni, te međunarodni projekt u okviru GLOBE Programa o praćenju klimatskih promjena u pokrovnosti tla u neposrednoj blizi škole. Suradnja naše škole i osnovnih škola u gradu Slatini rezultirala je zajedničkom akcijom uređenja atmosferske kućice.

Slika 1. Kemjska analiza vode

Slika 2. Uređenje atmosferske kućice

U orijentacijskom natjecanju učenice Antonija Peršić, Lea Macinger i Lucija Butorac osvojile su treće mjesto, iza prvoplasirane Gimnazije Petra Preradovića Virovitica i drugoplasirane Gimnazije Bjelovar.

Slika 3. Suradnja sa Osnovnom školom Eugena Kumičića

Izvor: Globe grupa

Link (Knowledge of new addictions):