Videokonferencija o zaštiti okoliša

Autor: Matija Gosler, 18. 2. 2014.

Učenici GLOBE grupe Srednje škole Marka Marulića Slatina sudjelovali su dana 18. veljače 2014. godine na videokonferenciji povodom zaštite okoliša na prostoru Podravine. U organizaciji Osnovne škole iz Virja videokonferencija je obuhvatila osnovne i srednje škole Virovitičko-podravske, Koprivničko-križevačke i Bjelovarsko-bilogorske županije. Tema videokonferencije osmišljena je s ciljem razmjene iskustva učenika u školskim projektima o zaštiti okoliša s naglaskom na odlaganje elektroničkog, papirnatog i plastičnog otpada.

Uz pomoć profesorice informatike koja nam je omogućila izravno javljanje na videokonferenciju (sada možemo reći punopravni član GLOBE grupe), mladi GLOBE-ovci su drugim školama prezentirali projekte naše škole o zaštiti okoliša uz pravilno odlaganje različitog otpada. Istaknuli su GLOBE-ovci uspješno sortiranje i prikupljanje baterija, savjesno odlaganje papira i plastike u blizini školske kantine te pohvalili učenike poljoprivredne struke o uređenju školskog dvorišta.

Lucija Fotez, Andrea Gregurić i Lucija Ivanac su na videokonferenciji pohvalile rad mladih GLOBE-ovaca u Osnovnoj školi Josip Kozarac i podržale u njihovim naporima o zaštiti i uređenju okoliša. Putem videokonferencije učenice su se prijavile na međužupanijsku smotru GLOBE škola gdje će prezentirati rad GLOBE grupe tijekom prošle školske godine.