Održiva uporaba pesticida

Na temelju članka 6. stavaka 1. i 6. Zakona o održivoj uporabi pesticida (Narodne novine, broj 14/2014), članka 9. i članka 10. stavaka 3. i 4. Pravilnika o uspostavi akcijskog okvira za postizanje održive uporabe pesticida (Narodne novine, broj 142/2012) te članka 96. stavka 1. Zakona o općem upravnom postupku (Narodne novine, broj 47/2009), Srednja škola Marka Marulića Slatina je Rješenjem o ovlaštenju za provedbu izobrazbe izdanim od Ministarstva poljoprivrede, KLASA UP/I-320-20/15-02/52, URBROJ 525-09/1209-15-2, ovlaštena za provedbu izobrazbe o sigurnom rukovanju s pesticidima i pravilnoj primjeni pesticida ("održiva uporaba pesticida") po određenim modulima, kategorijama i potkategorijama na razdoblje od 5 godina od dana donošenja Rješenja (18. 02. 2015.).
Osnovnu izobrazbu u trajanju od 15 školskih sati i ispit (3 dana predavanja + ispit) će prema Programu izobrazbe odobrenom od Ministarstva poljoprivrede provoditi naših 5 ovlaštenih predavača kojima se možete obratiti za informacije:

• Romi Suk-Barić, dipl. ing. polj.
  • Dragan Kopić, mag. ing. agr.
  • Mladen Maroslavac, mag. ing. agr.
  • Željka Venus, dipl. ing. agr. (099 7034 175)
  • Jasna Asić, dipl. ing. polj. (091 5478 172)

Za informacije se možete obratiti i na kontakte Srednje škole Marka Marulića Slatina:

• telefon: 033/551-449 , faks: 033/551-577
  • e-mail: ss.marka.marulica@vt.t-com.hr
  • adresa: Trg Ruđera Boškovića 16., 33520 Slatina
  • ravnatelj:Ivan Roštaš, prof. (033 551-641, 098 229 758)

Uvjeti za pohađanje izobrazbe:

• za modul za profesionlne korisnike: navršenih 18 godina i završena najmanje osnovna škola u trajanju od 8 godina.

Obveznici izobrazbe:

• svi profesionalni korisnici pesticida, distributeri i savjetnici u prodaji pesticida i proizvodnji hrane - nakon položenog ispita Srednja škola Marka Marulića Slatina polaznicima izobrazbe izdaje Potvrdu o položenom ispitu koja vrijedi do izdavanja odgovarajuće iskaznice, istovjetnu Potvrdu škola šalje i Savjetodavnoj službi i na temelju te Potvrde Savjetodavna služba izdaje polaznicima odgovarajuću iskaznicu

Moduli, kategorije i potkategorije izobrazbe:

1. Modul za profesionalne korisnike (osnovni i dopunski)
    • kategorija: obiteljska poljoprivredna gospodarstva i drugi poljoprivrednici (podkategorije: ratarstvo, voćarstvo, vinogradarstvo, povrćarstvo, ukrasno bilje)
    • kategorija: tvrtke koje se bave poljoprivrednom proizvodnjom - d.d., d.o.o., zadruge (podkategorije: ratarstvo, voćarstvo, vinogradarstvo, povrćarstvo, ukrasno bilje)
    • kategorija: pravne i fizičke osobe koje održavaju javne površine, parkove, okućnice, sportske terene, ceste, pruge i dr. javne površine (podkategorije: komunalne tvrtke i dr. pravne i fizičke osobe)
    • kategorija: profesionalni korisnici za profesionalnu primjenu (podkategorije: DDD mjere, tretiranje sjemena)
  2. Modul za distributere (osnovni i dopunski)
    • kategorija: uvoznici, dobavljači, trgovci na veliko i malo, prodavači (podkategorije: uvoznici i dobavljači, vlasnici rješenja o registraciji i zastupnici, trgovci na veliko i malo, prodavači, djelatnici u nabavi)
  3. Modul za savjetnike (osnovni i dopunski)
    • kategorija: savjetnici u tvrtkama, javni i privatni savjetnici, savjetnici u prodaji (podkategorije: javni i privatni savjetnici, tehnolozi u proizvodnji, savjetnici u prodaji)