Aktivnosti za Dan škole

Obilježen Dan škole

Autor: Zorislav Jelenčić, Sandra Bošnjak, 24. 4. 2014.

Dan škole obilježili smo sportskim programom, svečanom sjednicom u holu škole te kulturno-zabavnim programom s kvizom znanja.

Sportski program započeo je utakmicom odbojke između profesora i učenika škole. Nastavio se utakmicom između profesorica i učenica, a završio malim nogometom.

Prije službene sjednice Nastavničkog vijeća u holu škole sve prisutne pozdravio je gradonačelnik grada Slatine Ivan Roštaš. U kratkom govoru prisjetio se svog školovanja i rada u našoj školi. Sjednicu je održao ravnatelj škole Darko Špoljarić. Kroz kratku prezentaciju upoznao je prisutne s različitim aktivnostima i svečanostima koje su se obilježile u školi, s postignućima naših učenika i nastavnika na natjecanjima te s budućim planovima za iduću školsku godinu.
Cijelu prezentaciju možete pogledati na poveznici Prezentacija za Dan škole.

Kratki kulturno-zabavni program osmislila je profesorica Valerija Ivanac Jelenčić, a izveli su ga učenici koji su sudjelovali na ovogodišnjoj županijskoj smotri LiDraNo.
Učenica 1. razreda ekonomije, Martina Jukić, izvela je monolog Lucije Stipančićeve iz romana Vjenceslava Novaka Posljednji Stipančići.
Marina Relatić, učenica 2.b razreda opće gimnazije, izvela je monolog Ivane prema romanu Normalnima ulaz zabranjen Ivana Borkovića.

U zabavnom dijelu programa Eva Balković, učenica 3.b razreda opće gimnazije, izvela je pjesmu Meni trebaš ti, a Fran Mojzeš, učenik 1.a razreda opće gimnazije, odsvirao je pjesmu Coldplaya  Viva la vida.

Obilježavanje Dana škole završilo je s kratkim kvizom znanja u kojem su učenici pokazali znanje u području sporta, glazbe i filma te u prepoznavanju fotografija svojih profesora iz mladosti.
Učenici, koji su sudjelovali u kvizu, su: 4. a . Zvonimir Jauk, Dominik Nikšić, Antonio Pejazić i Igor Kultan s profesorom Zorislavom Jelenčićem, a 4. b - Hrvoje Klement, Lea Macinger, Hrvoje Zubak i Andrej Kupres s razrednicom Sanjom Špoljarić.

4. a

4. b

U kvizu znanja pobijedili su učenici 4 b. Nagrade sudionicima kviza omogućila je Školska knjiga.

U školskoj knjižnici možete pogledati izložbu pod nazivom A tko je to?

Ostale fotografije možete pogledati u fotogaleriji Dan škole 2014.