Međunarodni volonteri u školama: zašto i kako?

Autor: Silvija Štimac, Marina Ivoš, 27. 1. 2020. 15:52

Na informativnom danu „Međunarodni volonteri u školama: zašto i kako? u organizaciji Agencije za mobilnost i programe Europske unije 24. siječnja u Zagrebu su predstavljene dobrobiti koje EU program i Europske snage solidarnosti donose u odgojno- obrazovnom sustavu. Na ovom događaju sudjelovale su  voditeljice Volonterskog kluba „Carpe Diem“,  koji djeluje pri Srednjoj školi Marka Marulića Slatina, profesorice Silvija Štimac i Marina Ivoš. Predstavnici škola i organizacija na događaju imali su  priliku dobiti relevantne informacije o načinu na koji model volontiranja kroz program Europske snage solidarnosti mogu primijeniti u svojim institucijama. Voditeljicama ovo je bila korisna edukacija za dozu inspiracije te da krenu ka avanturi međunarodnog volontiranja.

Školski volonteri posjetili su slatinsko groblje

Autor: Marina Ivoš, 31. 10. 2019. 15:20

Psalm 131   (130)

Djetinji pokoj Bogu

Hodočasnička pjesma.
            Davidova.
O Jahve, ne gordi se moje srce
niti se oči uznose.
Ne idem za stvarima velikim
ni za čudima što su iznad mene.

Ne, je sam se smirio
i upokojio dušu svoju;
kao dojenče na grudima majke,
kao dojenče duša je moja u meni.
U Jahvu se, Izraele, uzdaj
odsada dovijeka.

Zahvalnica Nacionalnog odbora za razvoj volonterstva

Autor: Silvija Štimac, Marina Ivoš, 27. 5. 2019. 17:54

Kao nagradu za sudjelovanje u manifestaciji Hrvatska volontira, naša je škola primila zahvalnicu Nacionalnog odbora za razvoj volonterstva.

Volonterski klub sudjelovao u manifestaciji Hrvatska volontira 2019

Autor: Silvija Štimac, Marina Ivoš, 27. 5. 2019. 17:38

Ne trebaš hodati po vodi, ne moraš biti bolji od drugih,
nemaš ništa više od onog što svi ostali imaju,
ali ono što čini razliku djela su kojima kod drugih
ostavljaš svoj trag! Svoj otisak heart

Akcija darivanja krvi Vijest ima dokument u privitku

Autor: Damir Balković, 1. 5. 2019. 11:51

U organizaciji Gradskog društva Crvenog križa Slatina održana je 29. travnja 2019. u našoj školi akcija dobrovoljnog darivanja krvi. Akciju je provela Transfuzijska jedinica KBC-a Osijek. Krv je dao 21 darivatelj, a među njima 14 naših učenika i dvije profesorice. Desetero učenika krv je darivalo prvi puta.

Članovi Volonterskog kluba " Carpe Diem" održali su radionicu

Autor: Silvija Štimac, Marina Ivoš, 12. 4. 2019. 22:33

Ususret Uskrsu, članovi Volonterskog kluba " Carpe Diem" održali su  radionicu u prostoru škole. Radionica je održana 11.travnja 2019.godine u suradnji s Udrugom Jaglac iz Orahovice. Volonterski klub i Udruga Jaglac partneri su na zajedničkom projektu "Šalji dalje". Kreativnu radionicu salvetnom tehnikom vodile su Lidija Petrović, Silvija Štimac, prof. i Marina Ivoš, prof.

Volonteri naše škole na radionicama u sklopu Volonterskog kampa

Autor: Silvija Štimac, Marina Ivoš, 28. 3. 2019. 19:33

U ponedjeljak, 25.ožujka skupina volontera školskog volonterskog kluba ''Carpe Diem'' uputila se u Novu Jošavu, mjesto kraj Orahovice koje je odnedavno dom volontera Virovitičko – podravske županije. Cilj naše ekspedicije bio je sudjelovanje na kreativnim radionicama održanih u sklopu Volonterskog kampa.

Nakon samostalnog pretraživanja  informacija u digitalnom okružju i usporedbe podrijetla riječi, učenici 1. a prikazali su sintagmu „Sretan Božić” na nekim od njima „najdojmljivijim” jezicima (švedskom, danskom, nizozemskom, rumunjskom, iranskom, armenskom i dr. jezicima). Mentorica učenicima bila je profesorica Željka Orban.

Kalendar za 2019./2020.

Srednja škola Marka Marulića Slatina / Trg Ruđera Boškovića 16, HR-33520 Slatina / ss-mmarulica-slatina.skole.hr / ured@ss-mmarulica-slatina.skole.hr