Obilježen Međunarodni dan nenasilja na satu informatike

Autor: Ksenija Rastija, 8. 10. 2019.

Učenici 1. razreda gimnazije obilježili su na nastavi informatike Međunarodni dan nenasilja (2. listopada) kroz  školski međupredmetni  projekt STOP nasilju.

Usmjereni na elektroničko nasilje koji se događa na internetu ili putem mobitela s ciljem uznemiravanja pojedinca učenici su izrađivali plakate na temu STOP nasilju na internetu, u digitalnom alatu Canva, te objavili svoje radove na LMS sustavu Loomen i podijelili ih s drugim učenicima. Međusobno su vrednovali objavljene radove a ovo su najbolji radovi prema vrednovanju učenika:

Nastavni sat na temu digitalnog nasilja pobudio je razmišljanje učenika o nasilju na internetu koje su istraživali te ukazao na ozbiljnost ove problematike koja vrlo često iz zabave među vršnjacima preraste u ozbiljan psihički problem pojedinca. Učenici su upoznati kome se obratiti u slučaju da im zatreba pomoć  te koje mjere primijeniti kako bi izbjegli izloženost elektroničkom nasilju.