STOP nasilju – međupredmetna suradnja engleskog jezika i informatike

Autor: Sandra Bošnjak, 19. 2. 2020.

Kroz projekt STOP nasilju, međupredmetnom suradnjom profesorice engleskog jezika Silvije Štimac i profesorice informatike Ksenije Rastija, učenici 1.a i 1.b razreda gimnazije  izradili su digitalne radove na engleskom jeziku. Tema digitalnih radova je STOP nasilju na internetu. Učenički radovi bave se problematikom novog doba sveprisutnom kod djece i mladih.

Svojim radovima učenici nas educiraju i  informiraju o oblicima e-nasilja, savjetuju što poduzeti kako ne bi postali žrtve digitalnog nasilja i kome se obratiti ako do toga dođe. Ova međupredmetna suradnja uspješno je realizirana u tjednu obilježavanja Dana sigurnijeg interneta 2020. U svojim radovima učenici su primijenili znanje o autorskom pravu zaštite digitalnih sadržaja te odabrali neku od CC licenci kojom omogućuju daljnje korištenje svoga rada uz izrečene uvijete. Digitalni radovi učenika  objedinili su znanje engleskog jezika, digitalnu pismenost, preciznost i kreativnost te nam ukazali na problem vršnjačkog nasilja na internetu.

Najuspješniji radovi učenika:

Autor članka: Ksenija Rastija, prof