Srednja škola Marka Marulića Slatina provodit će eksperimentalni program 'Škola za život'!

Autor: Darko Špoljarić, 26. 3. 2018.

Srednja škola Marka Marulića Slatina odabrana je među 26 srednjih škola u Republici Hrvatskoj za provedbu eksperimentalnog programa 'Škola za život'.
Eksperimentalni program provodit će se u 1. razredima srednje škole u općeobrazovnim predmetima, a u njemu će, osim učenika i nastavnika, sudjelovati i roditelji.

Što se sve mijenja eksperimentalnim programom vidljivo je iz prikaza preuzetog sa stranice Ministarstva znanosti i obrazovanja:

Eksperimentalnim programom 'Škola za život' osigurat će se:

• Novi eksperimentalni kurikulumi
  • Novi nastavni materijali (uključujući i digitalne)
  • Stručno usavršavanje
  • Opremanje škola
    • ono što pojedina škola treba: sportski rekviziti, kemijski i fizikalni laboratorij, tehnička oprema, glazbeni instrumentarij, informatička oprema
    • besplatni pristup internetu te tableti za učenike i tableti ili prijenosna računala za učitelje i nastavnike - podrška svih telekomunikacijskih tvrtki
    • promjene okruženja za učenje
  • Stvaranje poticajnog okruženja za sve
  • Nema dodatnog financijskog opterećenja za škole

Ravnatelji:

• Podrška u organizacijskim procesima
  • Profesionalni razvoj i podizanje kompetencija
  • Povezivanje u timove
  • Podrška u provedbi eksperimentalnog programa
  • Prepoznatljivost škole, poticanje izvrsnosti

Roditelji:

• Radionice i predavanja kako bi bili informirani o tijeku eksperimentalnog programa i bili njegovi aktivni sudionici
  • Uključivanje u aktivnosti eksperimentalnog programa
  • Nema dodatnog financijskog opterećenja za roditelje

Nastavnici:

• Priprema
  • Podrška
  • Savjetnički posjeti, supervizija
  • Kontinuirana suradnja
  • Opremanje

Više podataka o eksperimentalnom programu i izmjenama koje donosi možete pronaći na sljedećoj poveznici https://mzo.hr/hr/informacije-za-skole-medije

U posljednjih nekoliko godina Srednja škola Marka Marulića Slatina stekla je mnoga iskustva u provedbi raznih projekata, a ovim će se projektom dodatno opremiti i osnažiti materijalni i kadrovski uvjeti. Time se Srednja škola Marka Marulića Slatina aktivno uključuje u kurikularnu reformu i približava ostvarenju svoje vizije visoko kvalitetne škole usmjerene potrebama učenika.

Izvor: Darko Špoljarić, ravnatelj