Posjet Zdenka Nađa učenicima 1.ekonomije

Autor: Sanja Mrzljak Jovanić, 10. 6. 2019.

U četvrtak, 6.lipnja 2019.g., u sklopu provedbe eksperimentalnog  programa Škole za život i teme putopisa, profesorica Sanja Mrzljak Jovanić uputila je poziv „slatinskom“ avanturistu iz Donje Pištane, Zdenku Nađu, da učenicima 1.ekonomije ispriča iz prve ruke što znači putovati, bilježiti tijek priprema, opisivati put, krajeve, doživljaje i ljude koje upoznaje, kao i o osjećajima i razmišljanjima koja su ga pratila tijekom tromjesečnog putovanja diljem Amerike na triciklu prigodna imena Zmaj od Češke.  Zdenko je prošle godine proputovao Ameriku te je učenicima približio što sve obuhvaća jedan putopis.

Zdenko ih je upoznao sa autorima ( i njihovim književnim djelima) koji su ga ponukali da krene u ostvarivanje vlastitih snova vezanih za putovanja krajevima koje je želio upoznati. Zdenkova nit vodilja je vrlo jednostavna – treba biti hrabar, ustrajan i činiti male stvari koje će pokrenuti lavinu velikih.

Putopisnim predavanjem Zdenko je pričao o nekim dogodovštinama koje su mu se dogodile na putu, o snažnim osjećajima koji su ga pratili i koje je doživio na putu ostvarenja jednog sna malog čovjeka.  Svaki mali čovjek treba osvijestiti svoje snove, osloboditi se straha i hrabro kročiti kroz avanturu zvanu život! Zdenka i njegova putovanja možete pratiti na Facebook stranici „Bok, ja sam Zdenko“.