Školska zadruga SLATINA sudjelovala na Božićnom sajmu

Autor: Željka Venus, 30. 12. 2015.

Od 18. do 23. prosinca 2015. godine, školska zadruga Slatina sudjelovala je na Božićnom sajmu u gradu. U sklopu Božićnog sajma, u provedbi projekta „Poduzetnik kroz cijeli život“, održan je i Sajam učeničkih zadruga grada Slatine. Sajam, kao aktivnost projekta „Poduzetnik kroz cijeli život“ je financiran 100% iz Europskog socijalnog fonda Operativnog programa „Razvoj ljudskih potencijala 2007-2013“ kojeg provodi Ministarstvo rada i mirovinskog sustava zajedno s Hrvatskim zavodom za zapošljavanje. Na sajmu su bili izloženi radovi učeničkih zadruga i njihove „Slatinske košarice“.

Vrijedni učenici sa svojim profesorima – voditeljima sekcija osmislili su prigodne, kreativne, ekološke, autohtone i prepoznatljive proizvode.

U prostorijama Centra za poduzetništvo grada Slatine, u srijedu 23. prosinca, gradonačelnik grada Slatine, Ivan Roštaš i ravnateljica Centra, Danijela Maravić uručili su priznanja Učeničkim zadrugama osnovnih i srednjih škola za najbolje „Slatinske košarice“ i za najbolji proizvod zadruga. Naša zadruga dobila je priznaje za najbolji PRIGODNI proizvod „Praline Frajle Antoš“ za čiju izradu zaslužni su vrijedni učenici pod vodstvom prof. Darija Vrbaslije .
Priznanje za najbolju AUTOHTONU košaricu dodjeljuje se Školskoj zadruzi „Slatina“. Košaricu su popunili vrijedni učenici pod vodstvom svojih profesora – voditelja sekcija: Jasne  Asić, Brigite Jurline, Dinke Prenković, Sanje Špoljarić i Željke Venus.
Gradonačelnik grada Slatine, Ivan Roštaš, prigodnim riječima obratio se okupljenima te je čestitao i zahvalio se svim Učeničkim zadrugama na sudjelovanju na ovogodišnjem Sajmu, te je naglasio da će Grad Slatina i dalje nastaviti sa poticanjem rada Učeničkih zadruga.

Zahvaljujemo se profesorici  Sandri Bošnjak na informatičkoj podršci te profesorici Goranki Tomšić pri proizvodnji čajeva i Božićne pšenice.