Rad naše školske zadruge predstavljen na međunarodnoj konferenciji “Od ideje do tržišta”

Autor: Željka Venus, 1. 5. 2016.

U organizaciji Gradske razvojne agencije Slatine pod vodstvom ravnateljice Danijele Maravić u petak, 29. travnja 2016. u Slatini održana je međunarodna konferencije poduzetništva i inovacije pod nazivom „Od ideje do tržišta“.
Na konferenciji   predavanja su održali, doc.dr.sc. Hugo van Veghel  s temom „Creativity for Innovation“,  doc.dr.sc. Aleksandar Eerceg – „Što traži EU kupac“ i  mr.sc. Darija Krstić sa temom „Kako pronaći kupce i partnere na inozemnim tržištima“.

Na konferenciji je sudjelovala i  voditeljica naše zadruge prof. Željka Venus koja je u svom izlaganju predstavila  dosadašnji rad naše zadruge  te  na primjeru našega proizvoda Praline frajle Antoš prezentirala rad u sklopu projekata “Poduzetnik kroz cijeli život” i  na našem primjeru pokazala kako smo mi došli  „Od ideje do tržišta“,  odnosno kako se naš proizvod razvijao i kako se još razvija. Prof. Venus naglasila je da je ovo proizvod timskog rada voditelja sekcija  i učenika članova zadruge.

Prof. Jasna Asić i članovi njezine sekcije  izradili su džem Othello, prof. Dario Vrbaslija i njegovi članovi kreirali su praline, prof. Sanja Špoljarić sa svojim članovima oslikala je  šalice sa likom Frajle Antoš i prof.Željka Venus i njezin članovi izradili su deklaracije , pakiranja i promidžbene materijale na hrvatskom i engleskom jeziku. Naš džem Othello  predstavljen je 8. Međunarodnom sajmu inovacija u poljoprivredi, prehrambenoj industriji i poljoprivrednoj mehanizaciji AGRO ARCA 2015. na kojemu smo dobili  srebrenu plaketu, na Božićnom sajmu priznanje za najbolji prigodni proizvod dobile su naše praline a  košarica za najbolju autohtonu košaricu . Praline smo predstavili  na  21. međunarodnom sajmu gospodarstva, poduzetništva i obrta Viroexpo 2016., na petoj županijskoj Smotri projekata iz Građanskog odgoja i obrazovanja, na 2. smotri učeničkih zadruga Virovitičko-podravske županije te u prilogu za emisiju HRT-a "Dobro jutro Hrvatska" koja je predstavila turističku ponudu Virovitičko-podravske županije.

Svi koji su prisustvovali konferenciju vidjeli su naše proizvode i kušali praline te ih odlično ocijenili i pokazali interes za njih.

Prof. Venus  na kraju je izjavila da ne moraju u Austriju po  Mozart kugle već da ih mogu pronaći puno bliže u srednjoj školi Marka Marulića Slatina.