Školska godina 2011./2012.

Doroteja Santi sportašica grada Slatine 2011. godine

Autor: Petar Žarković, 22. 1. 2012.

Doroteja Santi, učenica 1.c razreda gimnazije u Srednjoj školi Marka Marulića Slatina na skromnoj svečanosti gradske Zajednice športskih udruga proglašena je najuspješnijom sportašicom u 2011. godini. Govoreći uvodno o stanju sporta u gradu, tajnik Zajednice Željko Stipanić istaknuo je da se recesija slatinskoga gospodarstva odrazila i na sport u gradu pa su se voditelji klubova i organizatori sportskih događanja morali suočiti sa smanjenjem novčanih potpora i broja sponzora te prilagoditi se situaciji.

Pojedini klubovi ipak su, i u teškim uvjetima funkcioniranja, ostvarili vrlo zapažene rezultate na lokalnoj, regionalnoj i državnoj razini te uspjeli izboriti visoki status u natjecateljskim ligama. Gradonačelnik Ivan Roštaš obećao je i daljnju potporu sportašima u okviru mogućnosti gradskog proračuna i čestitao laureatima.
Od pet nominacija u kategoriji muških ekipa, najuspješnijom proglašen je Rukometni klub Slatina. Seniorska momčad RK Slatina natječe SE u 2. HRL i nakon jesenskog dijela natjecanja zauzima prvo mjesto na ljestvici. Atletičarke Školskog športskog društva OŠ Eugena Kumičića najbolja su ženska ekipa. One redovito sudjeluju na državnim natjecanjima u krosu, a nakon tri uzastopna naslova prvakinja države, prošle godine zauzele su drugo mjesto. Od sedam pristiglih nominacija za najuspješnijeg sportaša godine, najviše bodova dobio je Marko Klement, član Hrvačkog kluba Slatina. Klement je prvak države u juniorskoj i viceprvak u seniorskoj konkurenciji, te juniorski reprezentativac Hrvatske.
Sportašica 2011. godine je naša učenica, atletičarka Doroteja Santi, članica Atletskog kluba Slatina. Za titulu najuspješnije sportašice pristiglo je pet nominacija.

Plaketu najsportašice Doroteji Santi uručio je zamjenik gradonačelnika dr. Miroslav Venus

Prema Pravilniku o izboru sportašice, sportaša i sportskih ekipa, bodovanjem postignutih rezultata peto mjesto osvojila je Tamara Hudoletnjak iz Rukometne škole djevojčica sa 112,5 bodova, četvrta je bila Denis Vujanović iz Ženskog kuglačkog kluba Slatina sa 160 bodova, na treće mjesto plasirala se Una Maravić iz Taekwondo kluba Slatina s 210 bodova, a druga je bila Hermina Helt iz Hrvatčkog kluba Slatina s 248 bodova. Svojim uspješnim nastupima na županijskim, regionalnim i državnim natjecanjima Doroteja Santi osvojila je 252 boda i zasluženo osvojila titulu najsportašice. Od brojnih vrlo zapaženih rezultata na natjecanjima u organizaciji Hrvatskog atletskog saveza ističemo njezino prvo mjesto na pojedinačnom prvenstvu Hrvatske za juniorke na 1500 metara u Puli, peto mjesto na završnici Kupa Hrvatske za juniorke na 1500 metara u Zagrebu, treće mjesto na pojedinačnom prvenstvu Hrvatske za kadetkinje na 1500 metara u Rijeci i četvrto mjesto na pojedinačnom prvenstvu Hrvatske u krosu na tisuću metara u Vrbovcu.
Posebna priznanja za iznimno uspješne rezultate u mlađim uzrasnim kategorijama primili su članovi Taekwondo kluba Slatina Ivan Balić, Ema Repić i Una Maravić, koji su uvršteni u popis kandidata za nastup na kadetskom i juniorskom prvenstvu Europe u Sofiji 2012. godine. Posebna priznanja također su primili članica Hrvačkog kluba Slatina Hermina Helt, član Atletskog kluba Slatina Tomislav Jaković i ekipno dječaci A kategorije RK Slatina.

Najuspješniji sportaši grada Slatine

Plakete najboljim sportašima uručili su gradonačelnik Ivan Roštaš i njegovi zamjenici Miroslav Venus i Jovana Žnidarec.