Sportski uspjesi učenika i nastavnika

Kickboxing: Una Maravić seniorska i juniorska pobjednica svjetskog kupa

Autor: Sandra Bošnjak, 24. 9. 2018.

World cup Kickboxing Budimpesta održan je od 18 do 20. svibnja 2018. godine. Sudjelovalo je 38 država, 243 kluba i 2.437 boraca.

Una Maravić, učenica 3. a razreda opće gimnazije,  osvojila je dva zlata i broncu u tri različite discipline, jedina od svih borkinja na svjetskom kupu:

• Zlato je osvojila u Kick lightu u seniorskoj konkurenciji do 55 kg. Prošla je tri kola bez izgubljenog boda.
  • Zlato je osvojila u Light contactu, juniorke do 55 kg, gdje je pobijedila 4 borbe i time postala najbolja juniorka svjetskog kupa.
  • Broncu je osvojila u Semi contactu do 60 kg, juniorke gdje je pobijedila tri borbe i tijesno izgubila borbu za finale.

Ovim rezultatom Una je najbolja borkinja turnira i plasirala je klub na 50. mjesto od gotovo 250 klubova, čak je 20 država sa više stotina boraca ostalo iza nas. Una je skoro sve borbe rješavala prekidima u prvoj rundi i pokazala tehniku i taktiku u samom svjetskom vrhu.

Izvor: http://slatina.net/kickboxing-una-maravic-seniorska-i-juniorska-pobjednica-svjetskog-kupa/

Nakon samostalnog pretraživanja  informacija u digitalnom okružju i usporedbe podrijetla riječi, učenici 1. a prikazali su sintagmu „Sretan Božić” na nekim od njima „najdojmljivijim” jezicima (švedskom, danskom, nizozemskom, rumunjskom, iranskom, armenskom i dr. jezicima). Mentorica učenicima bila je profesorica Željka Orban.

Kalendar za 2019./2020.

Srednja škola Marka Marulića Slatina / Trg Ruđera Boškovića 16, HR-33520 Slatina / ss-mmarulica-slatina.skole.hr / ured@ss-mmarulica-slatina.skole.hr