Sportski uspjesi učenika i nastavnika

HOD, Europski tjedan sporta

Autor: Mirta Drokan, 22. 9. 2019.

Naša Škola obilježava Hrvatski olimpijski dan i Europski tjedan sporta u srijedu 25. rujna 2019. sudjelovanjem naših učenika i učenica na Krosu grada Slatine. Nastava je taj dan organizirana u poslijepodnevnoj smjeni, kako bi svi učenici mogli dati svoj doprinos obilježavanju ovih sportskih događaja.
Hrvatski olimpijski dan (HOD) posvećen je datumu utemeljenja Hrvatskog olimpijskog odbora, 10. rujna 1991., i danas je opće prihvaćena manifestacija koja promiče važnost bavljenja tjelesnom aktivnošću i olimpijska načela: razumijevanje, mir, zajedništvo i prijateljstvo.
Europski tjedan sporta održava se od 23. do 30 rujna 2019. To je inicijativa Europske komisije koja se u Hrvatskoj provodi od 2015. godine s ciljem poticanja djece i mladih na tjelesno vježbanje.

RASPORED I VRIJEME ODRŽAVANJA UTRKA PO KATEGORIJAMA
SREDNJE ŠKOLE

KATEGORIJA VRIJEME DUŽINA STAZE START
1. i 2. razredi SŠ učenice 18:15 600 m kros staza Osnovne škole Eugena Kumičića
1. i 2. razredi SŠ učenici 18:25 800 m kros staza Osnovne škole Eugena Kumičića
3. i 4. razredi SŠ učenice 18:35 600 m kros staza Osnovne škole Eugena Kumičića
3. i 4. razredi SŠ učenici 18:45 800 m kros staza Osnovne škole Eugena Kumičića
Podjela medalja 18:55 – 19:20

• svi učenici trebaju pripremiti listić s napisanim imenom i prezimenom, kategorijom i školom koju pohađaju
  • na Krosu je osigurana liječnička pomoć

Nakon samostalnog pretraživanja  informacija u digitalnom okružju i usporedbe podrijetla riječi, učenici 1. a prikazali su sintagmu „Sretan Božić” na nekim od njima „najdojmljivijim” jezicima (švedskom, danskom, nizozemskom, rumunjskom, iranskom, armenskom i dr. jezicima). Mentorica učenicima bila je profesorica Željka Orban.

Kalendar za 2019./2020.

Srednja škola Marka Marulića Slatina / Trg Ruđera Boškovića 16, HR-33520 Slatina / ss-mmarulica-slatina.skole.hr / ured@ss-mmarulica-slatina.skole.hr