Članovi školske zadruge „SLATINA“ posjetili 13. Festival čokolade u Opatiji

Autor: Sandra Bošnjak, 11. 12. 2018.

Članovi školske zadruge „SLATINA“ u petak, 7. prosinca 2018. godine, posjetili su 13. Festival čokolade u Opatiji. Kao nagradu za vrijedan i kreativan rad, školska zadruga „SLATINA“ nagradila je svoje članove (učenici 3. i 4. razreda elektrotehničar, 3. agroturistički /poljoprivredni tehničar i 4. agroturistički tehničar te 2. i 3. razred opće gimnazije) i voditelje sekcija (Sanja Špoljarić, Željka Venus, Jasna Asić, Brigita Jurlina, Tomislav Filković, Darko Špoljarić, Dubravka Ištvanfi i Sandra Bošnjak) s putovanjem u Opatiju.

Nakon ugodnog druženja u autobusu, u Opatiji nas je dočekalo sunčano vrijeme koje smo iskoristili za obilazak znamenitosti poput parka Sv. Jakova, Lungomare, Djevojke s galebom, Hrvatska ulica slavnih i Opatijski portić. Nakon obilaska znamenitosti posjetili smo Muzej čokolade (Choco Land) u hotelu Continental gdje su bili izloženi kreativni i originalni opatijski choco suveniri, čokoladne praline i ostale slastice od čokolade. Promatrali smo i demonstraciju izrade čokoladne skulpture talijanskog Choco kipara Antonia Licitra.

Na Festivalu čokolade bile su izložene čokoladne gramofonske ploče „Od zrna do čokolade“,  Nadalina čokolade, sirove čokoladne slastice, kako spojiti čokoladu sa slanim jelima (čokolada s piletinom, junetinom, tartufima, tjesteninom), a sudionici su mogli upoznati povijest čokolade.

Izvor: fotografija: Antonio Cmrk, Marija Krupa, Gita Špoljarić, Sandra Bošnjak

Susjedne škole
Osnovne škole: Srednje škole:
OŠ Eugena Kumičića OŠ Josipa Kozarca Industrijsko-obrtnička škola

Nakon samostalnog pretraživanja  informacija u digitalnom okružju i usporedbe podrijetla riječi, učenici 1. a prikazali su sintagmu „Sretan Božić” na nekim od njima „najdojmljivijim” jezicima (švedskom, danskom, nizozemskom, rumunjskom, iranskom, armenskom i dr. jezicima). Mentorica učenicima bila je profesorica Željka Orban.

Kalendar za 2019./2020.

Srednja škola Marka Marulića Slatina / Trg Ruđera Boškovića 16, HR-33520 Slatina / ss-mmarulica-slatina.skole.hr / ured@ss-mmarulica-slatina.skole.hr