Projektna nastava iz engleskog jezika

Autor: Sanja Špoljarić, 3. 1. 2019.

Učenici trećih razreda gimnazije su kroz nastavu engleskog jezika u nekoliko sati tijekom studenog i prosinca uz pomoć profesorice Sanje Špoljarić osmislili i proveli ukupno petnaest projekata vezanih uz održivi razvoj i zaštitu okoliša.

Projekti su osmišljeni i provedeni kao oblik problemske nastave koji se od ove školske godine promovira kao jedan od inovativnih načina poučavanja u eksperimentalnom programu Škola za život za prve razrede. Kako učenici ostalih razreda ne bi bili uskraćeni za nove zanimljive načine poučavanja, neke od nastavnih metoda i oblika poučavanja koriste se i u nastavi engleskog jezika.

Učenici su dobili zadatak u kojemu su trebali istražiti jedan od problema zaštite okoliša u neposrednoj blizini (u školi, vlastitom kućanstvu ili u gradu), pronaći alternativna rješenja kod nas i u svijetu te osmisliti vlastiti proizvod ili akciju u kojoj će na svoj način, vlastitim primjerom pokazati kako je zaštita okoliša nešto što je dužnost sviju nas. Učenici su osim izrade proizvoda ili provedbe akcije trebali osmisliti i način na koji će prezentirati svoj rad te, budući da su se aktvinosti provodile na nastavi engleskog jezika, sve predstaviti na engleskom jeziku. Osim toga, učenici su unaprijedili i svoje digitalne vještine koristeći razne alate.

Osim što su se zabavili, učenici su imali priliku pokazati brojne druge vještine te svoju kreativnost i u tome su bili iznimno uspješni.

CVIJEĆE OD PAPIRA

KASICA OD PLASTIČNE BOCE